penktadienis, rugsėjo 25 d.
Apelsinų nauda jūsų sveikatai
tiesa.com

Sultingi, saldžiarūgščiai ir vitaminingi apelsinai yra ne tik puikus skanėstas, bet ir vaistas. Imuninės sistemos stiprumą lemia vitaminai, todėl, įsisiautėjus peršalimo ligoms, rekomenduojama valgyti kuo daugiau citrusinių vaisių, tačiau nepadauginti.

1. Padeda įveikti vėžį

Apelsinuose gausu limonoidų, kurie teigiamai veikia organizmą, stiprina kaulus ir neleidžia vystytis vėžinėms odos, plaučių ir skrandžio ląstelėms.

2. Apsaugo nuo inkstų ligų

Reguliariai geriant apelsinų sultis, galima apsisaugoti nuo inkstų ligų ir sumažinti inkstų akmenų formavimosi tikimybę.

Svarbu: Apelsinų sultis geriausia gerti nedideliais kiekiais, nes didelis cukraus kiekis sultyse gali sukelti dantų ėduonį, o rūgštys gali pažeisti dantų emalį.

3. Sumažina kepenų vėžio riziką

Remiantis Japonijoje atliktais tyrimai, valgant apelsinus galima sumažinti kepenų vėžio riziką. Manoma, jog tai dėl vitamino A junginių – karotinoidų.

4. Sumažina cholesterolio kiekį

Dėl apelsinuose esančio pektino, valgant šiuos vaisius, galima sumažinti cholesterolio kiekį kraujyje.

5. Pagerina širdies veiklą

Apelsinuose gausu kalio, kuris atsakingas už gerą širdies veiklą. Organizme sumažėjus kalio, gali pasireikšti širdies ritmo sutrikimai, vadinamoji – aritmija.

6. Padeda kovoti su infekcijomis

Apelsinuose gausu vitamino C, kuris padeda sustiprinti imunitetą ir saugo nuo virusinių infekcijų. Patariama šaltuoju metų laiku vartoti daugiau apelsinų ir kitų citrusinių vaisių, tačiau saikingai!

7. Vaistas nuo vidurių užkietėjimo

Apelsinuose daug maistinės ląstelienos, kuri skatina viršinamųjų sulčių gamybą ir padeda įveikti vidurių užkietėjimą.

8. Gerina regėjimą

Apelsinuose gausu karotinoido junginių, kurie organizme paverčiami į vitaminą A, kuris apsaugo nuo makulos degeneracijos (geltonosios dėmės, atsakingos už centrinį ryškiausią ir spalvinį regėjimą, sunykimas)

9. Reguliuoją aukštą kraujospūdį

Apelsinuose randamas lavanoidas hesperidinas ir magnis padeda sureguliuoti aukštą kraujo spaudimą.

10. Apsaugo odą

Apelsinuose daug beta karotino, o tai galingas antioksidantas apsaugantis odos ląsteles nuo laisvųjų radikalų ir pirmųjų senėjimo požymių.

2015 11 24 12:45
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt