šeštadienis, birželio 6 d.
Ar gali išpildyti nors vieną vaiko svajonę?
tiesa.com

Visi geros valios žmonės kviečiami padėti įgyvendinti sudėtingomis socialinėmis sąlygomis gyvenančių vaikų kalėdinius norus. Dabar gerą darbą padaryti paprasta net ir gyvenant toli – dovanas galima išrinkti ir interneto parduotuvėje.

Vaikų svajones registruoja jau penktus metus Lietuvoje vykstantis socialinis projektas „Vaikų svajonės“. Visi, norintys prisijungti prie socialinio projekto ir padovanoti šventinį džiaugsmą vaikams, kviečiami apsilankyti interneto puslapyje www.vaikusvajones.lt.

Pirmą kartą projektas „Vaikų svajonės“ šiemet bus įgyvendintas ir Maltos Respublikoje.

„Šiemet projekte dalyvauja absoliuti dauguma Lietuvos savivaldybių socialinių centrų, tad ir vaikų svajonių, kurias socialiniai darbuotojai surinks, veikiausiai bus rekordiškai daug. Tikimės, kad šiemet mums pavyks surinkti ir įgyvendinti apie 10 tūkstančių vaikų svajonių – dar nespėję paskelbti projekto pradžios jau gavome daugiau kaip 600 mažųjų svajotojų norų“, – sako vienas iš projekto iniciatorių Julius Gregorauskas.

Sudėtingomis socialinėmis sąlygomis gyvenančių vaikų kalėdiniai norai, surinkti ir užrašyti juos globojančių socialinių darbuotojų, dedami interneto svetainėje www.vaikusvajones.lt, kur, pasirinkę iš sąrašo, žmonės gali juos įgyvendinti. „Labiausiai skatiname dovanas vaikams įteikti asmeniškai, susitinkant su sudėtingomis socialinėmis sąlygomis gyvenančiu vaikučiu ir jo šeima – šiems vaikams, kaip ir materialinių išteklių, labai trūksta žmogiškojo dėmesio, rūpesčio ir padrąsinimo. Dažnai toks dėmesys ne mažiau svarbus, negu patys kalėdiniai vaikų norai, – sako projekto iniciatorius Andrius Čepkus. – Visgi, jei galimybių dovanėlę įteikti asmeniškai nėra, ją galima perduoti socialiniam darbuotojui.“

Organizatoriai atkreipia dėmesį, kad šiemet nebebus galima pervesti lėšų dovanos pirkimui socialiniams centrams. Tie, kurie trokšta įgyvendinti vaiko svajonę, tačiau neturi galimybės dovaną įteikti asmeniškai vaikui ar perduoti socialiniam centrui, gali ją pirkti bet kurioje internetinėje parduotuvėje, pristatymo adresu nurodydami socialinių centrų adresus. Praėjusiais metais projekto metu Lietuvoje pasiektas rekordinis įgyvendintų svajonių skaičius – net 7143, o bendra dovanų vertė siekia apie 730 tūkst. litų.

Šiemet projektas „Vaikų svajonės“ pirmą kartą pradedamas ir Maltos Respublikoje – ten jau 13 metų gyvenanti lietuvė ištikimai dalyvavo visuose „Vaikų svajonių“ projektuose, kol pasiryžo analogišką projektą suorganizuoti ir sudėtingomis socialinėmis sąlygomis gyvenantiems Maltos vaikams.

„Labai džiaugiamės, kad geras pavyzdys užkrečia ir kad darbščių, nuoširdžių žmonių dėka kalėdinėmis dovanomis džiaugsis ne tik Lietuvos, bet ir Maltos vaikai. Ten pradedamam projektui suteikiame tokią pat IT platformą, dalinamės žiniomis ir patirtimi, tačiau vietinių socialinių centrų pasitikėjimą organizatoriai Maltoje turėjo užsitarnauti patys. Po sėkmingo bandomojo projekto įgyvendinimo praėjusiais metais, šiemet Maltoje planuojama įgyvendinti net 500 vaikų svajonių nė pusės milijono gyventojų neturinčioje šalyje“, – sako A. Čepkus.

„Vaikų svajonės“ – tai savanoriška iniciatyva, kuria siekiama išpildyti kuo daugiau sudėtingomis socialinėmis sąlygomis augančių vaikų svajonių. Projekto svetainėje www.vaikusvajones.lt dedamos 2–14 m. amžiaus mažųjų svajonės, kurias galima pildyti iki 2015 m. sausio 1 dienos.

Jie turi tik svajonę, Tu – galimybes.

2014 10 25 08:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt