trečiadienis, rugsėjo 23 d.
Ar iš tikro taip blogai praleisti pusryčius?
tiesa.com

Nuolatos girdime, kad pusryčiai – svarbiausias valgis, suteikiantis energijos visai dienai. Tačiau neretai žmonės nespėja papusryčiauti arba tiesiog nemėgsta valgyti taip anksti. Ar jiems dėl to gresia nutukimas? Niujorko mokslininkai nusprendė išsiaiškinti, ar iš tiesų pusryčių praleidimas gali būti kaltas dėl to, kad žmonės storėja.

Pasirodo, kad daugelis mitybos patarimų, remiantis mokslinėmis spekuliacijomis, iš tiesų gali būti nepagrįsti, pranešė independent.co.uk. Eksperimento metu keturias savaites kiekvieną rytą, 8:30 valandą, viena tiriamųjų grupė valgė avižinę košę, kita – dubenėlį kukurūzų dribsnių, o trečioji antsvorio turinčių asmenų grupė išvis nepusryčiavo. Nustatyta, kad tie, kurie praleisdavo pusryčius, numetė svorio.

Tyrėjai ataskaitoje patvirtino, kad „antsvorio turintys asmenys keturias savaites kasdien praleisdami pusryčius sumažino savo kūno svorį“. Taip pat tyrėjai teigė, kad, nors praleidus pusryčius, kyla didesnis noras valgyti likusią dienos dalį, žmogaus kūnas negali pasigaminti kalorijų, kompensuojančių praleistą valgį.

Kas be ko, šios išvados prieštarauja tradicinei nuomonei, kuri, kaip žinoma, taip pat yra grindžiama moksliniais tyrimais. 2007 metais žurnale „Nutukimas“ (angl. Obesity) buvo paskelbti tyrimo, kuriame dalyvavo daugiau nei 20 tūkst. vyrų Jungtinėse Amerikos Valstijose, rezultatai. Tie, kurie valgė pusryčius, buvo mažiau linkę priaugti svorio nei tie, kurie praleisdavo pusryčius.

2015 08 15 09:20
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt