pirmadienis, liepos 13 d.
Ar viską žinote apie moliūgą?
tiesa.com

Moliūgas pasižymi gydančiomis savybėmis. Sėklos naudojamos apvaliosioms žarnyno kirmėlėms varyti, esant prostatos problemoms. Minkštimas gerina žarnyno veiklą, varo šlapimą, iš minkštimo pagamintas nuoviras pasižymi raminančiomis savybėmis.

Vaistinės savybės

Moliūgo sėklos naudojamos askaridėms, kaspinuočiams iš organizmo varyti, taip pat esant skausmingam šlapinimuisi, prostatos sutrikimams. Vaistinėmis savybėmis pasižymi ir moliūgo minkštimas. Jis gerina žarnyno motoriką, skatina skysčių ir druskų išsiskyrimą, pasižymi vidurius laisvinančiomis savybėmis. Moliūgo nuoviras veikia raminamai, padeda esant nemigai.

Sėklos

Jeigu norima išimti sėklas, molūgai perpjaunami, sėklos išimamos ir perplaunamos vandeniu, džiovinama 30-35C temperatūroje gerai vėdinamoje patalpoje paskleidus plonu sluoksniu. Tinkamai paruoštos sėklos yra baltos ar gelsvos, sėklos branduolys – baltas arba gelsvas su žaliu apvalkalėliu, malonaus skonio. Tinka vartoti iki 2 metų.

Kiti naudojimo būdai

Moliūgo sėklos naudojamos įvairiems kepiniams pagardinti bei papuošti. Iš minkštimo gaminamos sriubos, kepami pyragai, blynai, verdami kompotai, tyrės, gaminami troškiniai, taip pat moliūgas valgomas šviežias.

Įdomus moliūgo panaudojimo būdas – troškinys gamintas išskobtame moliūge. Taip pat yra žinoma moliūgo pyrago, kepamo išskobtame moliūge receptų.

Iš moliūgų, dėl jų kietos žievės, buvo gaminami indai.

Veikliosios medžiagos

Moliūgo minkštime kaupiasi vitaminai (A, K), magnis. Sėklose – magnis, manganas, geležis.

Daugiau naudingos informacijos rasite nuspaudę čia. 

2016 01 24 09:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt