šeštadienis, spalio 31 d.
Artėjant žiemai nepamirškite cinamono
tiesa.com

Atvėsus orams ir artinantis žiemai reikėtų į savo mitybos racioną nepamiršti įtraukti skanaus ir sveiko gėrimo – cinamono arbatos su medumi. Kambaryje pasklidęs malonus kvapas jau savaime sukels gerų emocijų, bet tai dar ne viskas. Svarbiausia, kad ši arbata bus tikras sveikatos eliksyras jūsų kūnui.

Žodis „cinamonas“ senovės graikų kalboje reiškia „nepriekaištingas prieskonis“. Priekaištų jam rasti iš tiesų nelengva, o štai liaupsinti, kai kalbame apie jo gydomąsias savybes, yra už ką.

Cinamonas kontroliuoja cukraus kiekį kraujyje. Įvairūs tyrimai leido padaryti išvadas, jog cinamonas padeda kontroliuoti cukraus kiekį kraujyje tiems, kuriuos kamuoja problemos, susijusios su insulino nepakankamumu. Kaip tik dėl to cinamonas toks populiarus tarp sergančių 2 tipo diabetu: jis padeda spręsti problemas dėl nestabilaus cukraus kiekio kraujyje.

Kai kurie tyrimai rodo, kad cinamono poveikis cukraus kiekiui kraujyje reguliuoti yra toks galingas, kad jį galima palyginti su vaistų efektu ankstyvojoje diabeto stadijoje. Tiesa, cinamonas gali kenkti kepenims, todėl, prieš pradėdami gausiai jį vartoti visada pasikonsultuokite su gydytoju.

Cinamone gausu antioksidantų. Antioksidantai – esminiai kovotojai su daugybe mirtinų ligų. Jie užkerta kelią laisvųjų radikalų sukeliamai žalai. Antioksidantų gauname su įvairiais maisto produktais, pavyzdžiui, šilauogėmis, pupomis, artišokais, džiovintomis slyvomis, obuoliais ir įvairiais kitais vaisiais bei daržovėmis.

Cinamone taip pat gausu antioksidantų! Tiesą pasakius, tiek daug, kad cinamonas laikomas vienu iš 10 ingredientų, turinčių daugiausiai antioksidantų. Kita gera žinia yra ta, kad cinamoną galite vartoti praktiškai su bet kokiu maistu: desertais, daržovėmis, mėsos patiekalais, vaisiais...

Cinamonas saugo nuo storosios žarnos vėžio. Storosios žarnos vėžys – vienas iš dažniausių šių dienų susirgimų. Atlikti tyrimai parodė, kad cinamonas gali padėti apsisaugoti nuo šios ligos. JAV mokslininkai neseniai nustatė, kad cinamono aldehidas, suteikiantis jam skonį ir aromatą, neleido vystytis storosios žarnos vėžiui eksperimente su pelėmis.

Cinamonas gerina atmintį. Įvairūs tyrimai parodė, kad cinamonas gerina susikaupimą, budrumą, atmintį ir netgi reakcijos į aplinkos dirgiklius laiką. Štai, todėl šis prieskonis ypač tinka pagyvenusiems žmonėms, kurie, bėgant metams, dažnai skundžiasi smegenų veiklos suprastėjimu. Jis lygiai taip pat gali paskatinti į mokyklą einančių vaikų ar įtemptą protinį darbą atliekančių suaugusiųjų intelektinius gebėjimus. Cinamoną patartina barstyti į pusryčius ar užkandžius, kuriuos kramsnojate dieną. Pamėginkite įberti jo į dribsnius, ant obuolių ar skrebučio.

Cinamonas lengvina PMS simptomus. Teigiamą cinamono poveikį PMS metu labiausiai lemia didelis mangano kiekis (apie 1–1,5 mg arbatiniame šaukštelyje cinamono). Manganas gali padėti sumažinti tiek menstruacinius skausmus, tiek nuotaikos svyravimus.

Cinamonas apskritai gerina nuotaiką, todėl jį labai naudinga vartoti rudenį ir žiemą. Juk, subjurus orams, neretai tas pats nutinka ir su mūsų nuotaika.

Be to, cinamonas ypač naudingas sergant artritu, taip pat jei cholesterolio kiekis jūsų organizme yra didesnis už normą. Jei sveriate per daug, medus ir cinamonas padės jums numesti svorio ir padidinti didelio tankio lipoproteinų („gerojo cholesterolio“) kiekį. Be abejo, vertas dėmesio ir toks faktas, kad nuo seno cinamonas laikomas puikiu afrodiziaku.

2015 11 13 07:30
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt