ketvirtadienis, rugsėjo 24 d.
Asmeninė trenerė: kardio pratimai, jų nauda ir kaip prisiversti pradėti sportuoti, o pradėjus nemesti?
tiesa.com

Asmeninė trenerė, fitneso varžybų dalyvė, dvynukų mama Orinta Donelė specialiai „Tiesos” skaitytojams šįkart, – apie kardio pratimus, jų naudą ir kaip prisiversti pradėti sportuoti, o pradėjus nemesti?

Ši mintis sukasi daugybės moterų galvose. Moterų, kurios yra nepatenkintos savo atvaizdu veidrodyje, ar svarstyklių rodomais skaičiukais.

Daugelis pradedančiųjų viską meta net nepriėjusios pusiaukelės. Ir tai dažniausiai nutinka dėl keletos priežasčių.

Visų pirma, nepastebite rezultatų vos pradėjusi sportuoti. Pagalvokite realiai, jei turite didelį viršvorį, jis tikrai neužaugo per savaitę ar mėnesį?? Todėl tikrai nėra realu tikėtis, kad juo atsikratysite per itin trumpą laiką.

Kita priežastis, kai vienu metu pradedamas „organizmo kapitalinis remontas”: ir griežti mitybos pokyčiai, ir intensyvios treniruotės. Geriausiu atveju visa trunka 2-4 savaites, kol galiausiai pradedančioji nebeišlaiko fizinio krūvio ir alinančių dietų derinio.

Jei niekada nesportavote, pirmiausia, siūlyčiau išsiaiskinti, kokio tipo treniruotės jums reikalingos ir tinkamos.

Sportuojame dėl trijų priežasčių: arba dalyvaujame įvairiose varžybose, arba ryškiname ir auginame raumenukus (kas dabar labai madinga), arba metame svorį.

Norinčioms atsikratyti nereikalingų kilogramų arba iki šiol nesportavusioms siūlyčiau pradėti nuo įvairiausių kardio pratimų, kurie:

Gerina kraujospūdį;

Greitina medžiagų apykaitą;

Degina riebalus;

Didina raumenų ištvermingumą;

Mažina stresą;

Ugdo valią ir užsispyrimą;

Pagrindiniai kardio užsiėmimai yra bėgimas, aerobika, plaukimas, važinėjimas dviračiu, įvairūs šuoliukai.

Nesvarbu, kokia būtų jūsų situacija, kiekviena galite rasti sau tinkamų ir patinkančių užsiėmimų, svarbu, kad jie teiktų malonumą.

Mamytės, būnančios namuose su vaikučiais, gali atlikti įvairius šuoliukus, šokinėti per virvutę, atlikti aerobinius pratimus, bėgioti su specialiu vežimėliu ar tiesiog dūkti su vaikais.

Daug dirbančios ir neturinčios laiko moterys gali važiuoti į darbą dviračiu ar parbėgti iš darbo namo (žinoma, jei tai nėra per toli).

Turinčioms kelių ar sanarių traumas puikiai tinka plaukimas ar stacionarus dviratis, elipsinis treniruoklis.

Mėgstančioms laisvalaikį gamtoje, puikiai tinka kopinėjimas kalnais, o jei kopdamos vesitės mažuosius, bus papildoma treniruotė rankoms.

Išsirinkus tinkamiausią sau kardio variantą, labai svarbu pradėti po truputį.

Tarkime, išsirinkote bėgimą. Pradedančiajai užtenka 2-3 bėgiojimo seansų per  savaitę po 15-20 minučių (lėto bėgimo). Sekančią savaitę laiką prailginkite iki 30 minučių arba pridėkite papildomą treniruočių dieną.

Ir taip mažais žingsneliais ilginkite bėgimo laiką bei pridėkite papildomas dienas iki 4 ar 5 dienų per savaitę po 40-60 minučių kaskart. Tokiu būdu ne tik neprarasite motyvacijos, bet ir raumenukai pamažu pripras prie gaunamo krūvio.

Metančioms svorį rekomenduočiau 40-60 minučių bėgimo seansą 3-4 kartus per savaitę.

O norinčioms tik palaikyti turimą formas ar praskaidrinti nuotaiką, užtenka vos 20 minučių bėgimo tris kartus per savaitę.

Visgi nepamirškite, kad metant svorį vien kardio pratimų neužtenka, būtina sveika bei subalansuota mityba, pakankamas kasdieninis išgeriamo vandens kiekis, kokybiškas poilsis ir psichologinis nusiteikimas, kad bus ir geresnių dienų, ir blogesnių.

Svarbu judėti pirmyn!

[1249]

2015 09 17 13:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt