antradienis, spalio 26 d.
„AstraZeneca“: patikslintais tyrimų JAV duomenimis, vakcinos veiksmingumas – 76 procentai
BNS

Britų ir švedų vaistų gamintoja „AstraZeneca“ trečiadienį trimis procentiniais punktais sumažino savo vakcinos nuo COVID-19 veiksmingumo lygį, amerikiečių pareigūnams išreiškus susirūpinimą, kad paskelbti bandymų JAV duomenys buvo „pasenę“.

Dabar kompanija nurodo, kad jos vakcinos veiksmingumas, kalbant apie apsaugojimą nuo bet kokių COVID-19 simptomų, yra 76, o ne 79 procentai.

Vertinimas, kad vakcina 100 procentų veiksmingumu apsaugo nuo sunkios formos COVID-19, lieka nepakitęs, priduriama pranešime.

Pirmadienį vakare viena nepriklausoma ekspertų grupė, paskirta prižiūrėti bandymus, išreiškė susirūpinimą, kad „AstraZeneca“ skelbdama pradinį skaičių neatsižvelgė į naujesnius duomenis.

Duomenų ir saugumo priežiūros valdyba „išreiškė susirūpinimą, kad „AstraZeneca“ galėjo įtraukti pasenusią tų bandymų informaciją, o tai galėjo pateikti ne visą vaizdą apie veiksmingumo duomenis“, buvo sakoma JAV Nacionalinio alergijos ir užkrečiamųjų ligų instituto pranešime.

Nacionaliniai sveikatos institutai (NIH) tuomet paskelbė itin neįprastą pareiškimą, kuriuo paprašė „AstraZeneca“ bendrauti su ekspertų grupe ir parengti naują pranešimą spaudai.

„Ketiname pateikti savo paraišką dėl leidimo naudoti [vakciną] Jungtinėse Valstijose ekstremalios padėties sąlygomis (EUA) ir pasirengti milijonų dozių išplatinimui Amerikoje“, – sakė „AstraZeneca“ biofarmacijos tyrimų vykdomasis viceprezidentas Mene'as Pangalosas.

Naujasis skaičius yra pagrįstas duomenimis, kad susirgo 190 iš 32 449 bandymuose JAV, Peru ir Čilėje dalyvavusių žmonių, kurių du trečdaliai buvo paskiepyti, o vienas trečdalis gavo placebo.

Ankstesnis skaičius buvo pagrįstas duomenimis apie 141 atvejį iki vasario vidurio.

Kompanija pridūrė, kad dar yra 14 papildomų ar tikėtinų COVID-19 atvejų, dėl kurių reikia nuspręsti.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 03 25 11:55
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt