šeštadienis, rugpjūčio 13 d.
„AstraZenecos“ vakcinacija: kuo vyresnis, tuo nauda didesnė
BNS

Europos Sąjungos vaistų priežiūros tarnyba penktadienį pranešė, kad įvertinus „AstraZeneca“ vakciną nuo koronaviruso nustatyta, kad jos nauda didėja priklausomai nuo skiepijamo asmens amžiaus ir vis tiek nusveria riziką suaugusiesiems, nepaisant ryšio tarp preparato ir retų kraujo krešulių.

Savo išvadas Europos vaistų agentūra (EVA) pristatė Europos Komisijai paprašius jos įvertinti būgštavimus, dėl kurių kelios šalys šia vakcina skiepija tik vyresnio amžiaus gyventojus.

„Nustatyta, kad skiepijimo nauda auga didėjant amžiui ir susirgimo dažniui“, – rašoma Amsterdame įsikūrusios EVA pranešime.

„Vaxzevria“ nauda yra didesnė už keliamą riziką visose suaugusiųjų amžiaus grupėse, nors po vakcinacijos buvo registruota labai retų kraujo krešulių su trombocitų kiekio sumažėjimu atvejų“, – nurodė agentūra, paminėdama „AstraZeneca“ ir Oksfordo universiteto sukurto produkto pavadinimą.

Visuomenės pasitikėjimui „AstraZeneca“ vakcina smūgį sudavė EVA balandžio 7 dienos pranešimas, kad labai reti, bet dažnai mirtini kraujo krešulių susidarymo atvejai gali būti vienas šalutinių šios vakcinos poveikių.

Anksčiau šią savaitę EVA pranešė, kad retų kraujo krešulių susidarymas taip pat įvardinamas kai galimas „J&J“ vakcinos šalutinis poveikis. Abi šios vakcinos sukurtos pasitelkus panašią adenovirusinio vektoriaus technologiją.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 04 24 11:19
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt