pirmadienis, liepos 13 d.
Aštuoni sveikos mitybos būdai pagerinti jūsų sveikatai
tiesa.com

Valgyti sveikai yra daug paprasčiau nei jūs manote. Atliktie šiuos mažus žingsnelius kiekvieną savaitę, kad pagerintumėte savo sveikatą. Mažos permainos gali turėti didelių pasekmių jūsų sveikatai. Pridėkite po vieną žingsnelį kas savaitę į savo mitybos racioną ir stebėkite savo progresą.

1. Pusė jūsų lėkštės turi sudaryti daržovės ir vaisiai. Rinkitės raudonos, oranžinės ir tamsiai žalios spalvos daržoves kaip pomidorai, saldžiosios bulvės ir brokoliai. Pridėkite kelis vaisius kaip ne pagrindinį patiekalą ar desertą. Kuo spalvingesnė bus jūsų lėkštė, tuo daugiau vitaminų, mineralų jūs gausite.

2. Valgykite tik pilno grūdo maisto produktus. Lengvas būdas valgyti daugiau pilno grūdo produktų yra nustoti vartoti rafinuotus grūdus ir vietoj to vartoti pilno grūdo produktus, kaip pilno grūdo duona. Pasiskaitykite ant pakuotės esančią etiketę.

3. Pradėkite vartoti neriebų arba mažo riebumo pieną. Abu turi tokį patį kiekį kalcio, tačiau neriebus pienas turi mažiau kalorijų ir nėra prisotintas riebalų.

4. Rinkitės tik didelį baltymų kiekį turinčius produktus. Mėsa, paukštiena, jūros gėrybės, džiovintos pupelės, kiaušiniai, riešutai ir sėklos yra priskirtos prie baltyminių produktų grupės. Rinkitės tik liesą jautieną (ant pakuotės turi būti parašyta 90proc. Liesa), kalakutieną ar vištienos krutinėlę.

5. Tikrinkite natrio kiekį maiste. Naudokite ant etiketės nurodytos maistingumo lentelės nurodytu natrio kiekiu, kad atsirinktumėte mažesnį natrio kiekį turinčius produktus kaip sriubos, duona ir šaldyti produktai. Rinkitės konservuotus produktus su užrašu „low sodium“ „reduced sodium“ arba „no salt added“.

6. Venkite limonadų ir gerkite vandenį. Sumažinkite kalorijų kiekį nustoję gerti cukraus prisotintus gėrimus. Vietoj to gerkite vandenį arba nesaldintus gėrimus. Energetiniai gėrimai, sportui skirti gėrimai yra didžiausias pridėtinio cukraus ir kalorijų skaičių turintys produktai Amerikos rinkoje. Jeigu norite pagardinti vandenį, įspauskite citrinos, arbūzų ar laimo.

 

7. Nevenkite jūros gėrybių. Jūros gėrybių kategorijoje įeina žuvis ( lašiša, tunas, upėtakis) ir kiaukutinės kilmės gėrybės kaip krabai, austrės, midijos. Jūros gėrybėse gausu baltymų, mineralų ir Omega-3 riebalų rūgščių (širdžiai naudingi riebalai). Suaugusieji turėtų suvalgyti bent 220g įvairių jūros gėrybių. Vaikams taip pat leidžiama suvalgyti mažesnį kiekį.

8. Nustokite vartoti kietuosius riebalus. Valgykite mažiau produktų, kuriuose yra kietūjų riebalų. Didžiausi Amerikoje randami kietūjų riebalų šaltiniai yra pyraguose, sausainiuose ir kitose desertuose, kurie dažniausiai yra gaminami su sviestu, margarinu. Pica, dešrelės, dešrainiai, bekonas ir šonkauliukai turi labai didelį kiekį kietūjų riebalų.

2016 05 01 09:05
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt