šeštadienis, rugpjūčio 8 d.
Atostogos: Kaip išgyventi, kai miestas alsuoja karščiu?
tiesa.com

Kai lauke +35 ºC, vargiai tepadeda ne tik kondicionieriai, bet ir įprastos priemonės, kurias žmonės nuo seno naudoja gindamiesi nuo karščio.

Kad tokiomis sąlygomis išsaugotume šviesų protą, gerą savijautą ir grožį, reikia ap­

galvoti viską iki smulkmenų. Tiesa, tokie varginantys karščiai netrunka labai ilgai. Mūsų platumose vasarą + 20°С temperatūra daugumai žmonių yra priimtiniausia, tiesiog ideali. Bet ir tokiu oru būtų labai protinga žinoti keletą taisyklių, kurios padės išsaugoti organizmo tonusą, žvalumą ir jaustis gerai net į dienos pabaigą.

Kad neblizgėtų veidas

Patys dažniausi moterų nusiskundimai per vasaros karščius – blizgantis veidas ir padidėjęs

prakaitavimas. Užtat pirmučiausias paprastas patarimas, kurį vis pamirštame, nors tikrai žinome: pasistenkite rinktis tik natūralių audinių drabužius – šilkinius, medvilninius, lininius, tai yra tokius,

kurie organizmui leidžia kvėpuoti.Tuomet ir prakaituosite mažiau.

Blizgančio veido „sindromas“ pažįstamas irgi daugeliui, ypač tiems, kuriems tenka iki darbo važiuoti sausakimšu metro ar kitu visuomeniniu transportu. Šio nemalonaus reiškinio išvengti padės kosmetika, – tik ne ta pati, kurią naudojate kitu metų laiku. Dažniausiai vasarinės odos priežiūros ir makiažo priemonės yra lengvesnės tekstūros, ir odai taip pat leidžiančios kvėpuoti. Dar vienas jų skiriamasis bruožas – jos yra matinės, kontroliuoja riebalinių liaukų sekreciją, saugo nuo ultravioletinių spindulių, dulkių ir mikrobų.

Idealiu atveju jūsų grožio racione turi būti matinio kremo ar losjono, pudros ir specialių servetėlių su matiniu efektu. O jei prisiminsime močiučių receptus, tai riebaus veido blizgesio agurkų kaukė, kurią ant veido reikia palaikyti apie 30 min.

25°С +

Sociologų teigimu, kai temperatūra pasiekia + 22°С, jos tolesnis kilimas po 1 °С kaskart mažina darbuotojų darbo našumą 3,6 proc., o esant 32 °С temperatūrai darbuotojų darbo našumas jau būna sumažėjęs net 36 proc.! Galbūt kaip tik todėl liepos viduryje visur darbinis aktyvumas labai krinta.

Karštomis dienomis mažėja raumenų tonusas, tirštėja kraujas, didėja jo krešumas. Kūnas tampa tarsi vatinis, o smegenys nebegauna reikiamo deguonies kiekio. Kad neprarastume geros „sportinės“ formos, reikia reguliariai gerti paprastą vandenį, nes tai

skystina kraują. Bet čia gali tykoti kita problema: kai tik imsime vartoti daugiau skysčių,

organizmas ims brinkti. Norėdami to išvengti stenkitės gerti skysčius, kurie varo šlapimą - spanguolių sultis, šlapimą varančių žolių arbatas, žaliąją arbatą, kambario temperatūros filtruotą vandenį.

Į savo maisto racioną įtraukite kuo daugiau daržovių ir vaisių, kuriuose gausu vitamino C, ir stenkitės nepadauginti druskos. Be to, rytą ir vakare prauskitės po kontrastiniu dušu, nes jis tonizuoja nervų sistemą.

30°С +

Labiausiai nuo karščių kenčia oda, ji netenka drėgmės, išsausėja. Pirmieji požymiai – nemalonus tempimo jausmas, vėliau oda pasidengia smulkių horizontalių raukšlelių tinklu, o po to ima pleiskanoti. Tie, kurie vasarą leidžia tarp biuro sienų, tikriausiai nuo karščio gelbstisi įjungę kondicionierius, bet jie irgi labai sausina odą.

Kuo intensyviau veikia kondicionierius, tuo daugiau drėgmės jis pasiima iš patalpos oro, kol kambaryje galiausiai telieka 30–40 proc. drėgmės – kaip dykumoje. Taigi, drėkinti odą labai svarbu ir dirbant tokioje patalpoje.

Geriausia tokiu atveju purkštis purškiamaisiais tonikais ir terminiu vandeniu. Jei juos naudosime 3–4 kartus per dieną, odos ląstelių drėgmės lygis padidės 14 proc. Šios priemonės veikia trim kryptimis – drėkina odą iš išorės, tolygiai paskirsto odos drėgmę arba suteikia jai medžiagų, kurios, vykstant natūraliems procesams, yra atsakingos už odos drėkinimą ir drėgmės išsaugojimą.

Tokių preparatų sudėtyje paprastai yra keramidų, polisacharidų, glicerino,

hialurono rūgšties, liposomų, pantenolio, augalų ekstraktų ir dumblių, – visko, kas padeda harmonizuoti vandens ir lipidų apykaitą.

Kuo malšinti vasaros troškulį

Žalioji arbata. Mokslininkų nuomone, tai pati geriausia priemonė troškuliui malšinti. Be

to, jos reikia trečdaliu mažiau nei vandens.

Mineralinis vanduo. Jis puikiai atgaivina ir net pašalina nuovargį. Kai svilina karštis, galite

pirmenybę teikti gazuotam vandeniui, nes jis greičiau numalšina troškulį.

Imbierinis limonadas. Tai puikaus skonio gaivinantis gėrimas, kuriam pasiruošti reikės vienos citrinos, 60 g imbiero šaknies, 50 g medaus, 3 mėtos lapelių. Išspauskite citrinos sultis, sutarkuokite imbierą ir su medumi viską sumaišykite didesniame ąsotyje, ir prieš gerdami užpilkite buteliu gazuoto mineralinio vandens. Dar įmeskite smulkinto ledo ir viską papuoškite mėtos šakele

bei citrinos griežinėliu.

2012 07 14 10:05
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt