šeštadienis, sausio 16 d.
Atvėsus orams į namus plūsta ligas platinantys graužikai
tiesa.com
pixabay asociatyvi nuotrauka

Vėstant orams į namus plūsta įvairias ligas platinantys graužikai – pelės ir žiurkės.

Dažniausios graužikų platinamos ligos yra leptospirozė, jersiniozė, pseudotuberkuliozė, hemoraginės karštinės su inkstų sindromu, tuliaremija ir kt.

Graužikai yra užkrečiamųjų ligų sukėlėjų nešiotojai ir platintojai, jie gali formuoti gamtinius užkrečiamųjų ligų židinius, todėl labai svarbu juos naikinti ir sudaryti kuo nepalankesnes jų gyvenimo sąlygas.

Tam, kad graužikai neužsiveistų būstuose, ULAC specialistai pataria:

  1. tinkamai sandarinti patalpas;
  2. prižiūrėti buitinių atliekų surinkimo vietas;
  3. šalinti atliekas;
  4. tvarkyti rūsius: pašalinti nereikalingus daiktus, savalaikiai valyti pagalbines patalpas;
  5. pasirūpinti teritorijos prie namų švara.

Graužikams, kad išgyventų, reikia trijų dalykų: maisto, vandens ir priedangos.

Todėl maisto šaltinio pašalinimas – pagrindinis žingsnis naikinant šiuos kenkėjus.

Nesant maisto, graužikai žūva per 2–3 paras, nesant maisto ir vandens – po 20–25 valandų. Visos šios priemonės padeda sumažinti graužikų buvimą, bet dėl spartaus jų vislumo neužtikrina graužikų populiacijos sumažinimo iki nepavojingo lygio.

Todėl graužikų stebėjimas ir naikinimas turi būti sistemingai atliekamas, kad užtikrintume maisto produktų apsaugą, išvengtume neigiamo psichologinio poveikio, materialinių nuostolių, ir, svarbiausia, užkirstume kelią užkrečiamosioms ligoms plisti.

Graužikų naikinimui patalpų viduje gali būti naudojami įvairūs mechaniniai, automatiniai spąstai bei kitos necheminės priemonės. Veterinarijos vaistinėse gyventojai gali įsigyti ne profesionaliam graužikų naikinimui skirtų biocidinių produktų arba mechaninių priemonių (spąstų, gaudyklių, lipnių juostų suteptų klijais ir kt.).

Graužikų naikinimo paslaugą gali atlikti kenkėjų kontrolės įmonių specialistai, turintys licenciją šiai veiklai ir suteikiantys atliktų darbų garantiją. Jie parenka tinkamas chemines medžiagas, atsižvelgdami į patalpų pobūdį ir graužikų gausumą.

2019 11 01 14:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt