pirmadienis, gegužės 17 d.
Bauginantys faktai: koronavirusu galima užsikrėsti ir antrą kartą
Alfa.lt

Honkongo universiteto (HKU) tyrėjai pranešė apie patvirtintą pakartotinio užkrėtimo koronavirusu atvejį, praneša RTHK. Tą pačią dieną „Ria novosti“ paskelbė, jog Rusijoje esančios Tuvos Respublikos vadovas Šolbanas Kara-Oolis antrą kartą pasigavo COVID-19 infekciją.

Pasak Honkongo ekspertų, 33 metų IT darbuotojas COVID-19 infekcija persirgo balandžio mėnesį, tačiau rugpjūčio pradžioje grįžusio iš Ispanijos testo parodymai vėl buvo teigiami.

Iš pradžių gydytojai nesuprato, ar vyras užsikrėtė antrą kartą, ar virusas visą šį laiką buvo jo kūne. Tačiau, pasak HKU specialistų, tyrimas parodė, kad viruso štamai buvo „visiškai skirtingi“.

„Daugelis mano, kad nuo COVID-19 išsigydę pacientai yra apsaugoti nuo pakartotinės infekcijos, nes daugumoje iš jų susidaro neutralizuojantys antikūnai. Tačiau yra įrodymų, kad kai kuriems pacientams antikūnų kiekis po kelių mėnesių sumažėja", - pareiškė mokslininkai.

Tai tik patvtvirtina Tuvos Respublikos vadovo pavyzdys. Jis pats prisipažino, jog iš naujo užsikrėtė koronavirusine infekcija.

„Paaiškėjo, kad ši infekcija gali kirsti du kartus“, - sakė jis vaizdo įraše, paskelbtame socialinėje svetainėje „VKontakte“.

Jis teigė paskelbęs vaizdo įrašą, kad išvengtų gandų apie savo sveikatą.

Taip pat regiono vadovas pareiškė, kad ligą vertina su panieka. Š. Kara-Oolis prisipažino, kad šį kartą liga paveikė kitaip - kamuoja stiprūs galvos skausmai.

„Bet nieko, reikia išgyventi“, - pridūrė jis.

2020 08 25 11:56
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt