ketvirtadienis, spalio 29 d.
Bėgti ar nebėgti?
tiesa.com

Nors bėgimas pastaruoju metu tarp moterų – itin išpopuliarėjusi sporto šaka, dailiosios lyties atstoves vis dar kamuoja nepagrįsti įsitikinimai. Pasak profesionalių trenerių, mitais, neturinčiais realaus pagrindo, lengviausiai patiki dėl bėgiojimo dar neapsisprendusios moterys.

 „Dažnai pasitaiko, kad pradedančiąją bėgikę varžo vidinės baimės, galbūt nepasitikėjimas ar nesmagumo jausmas. Jų galvose besisukantys mitai – tik dar viena priežastis atidėti pirmąjį išbėgimą. Juk daugelis žinome, kaip būna su tokias pažadais kaip „nuo pirmadienio laikausi dietos“ ar „metu rūkyti“ – dažniausiai šiais pažadais ryžtas ir pasibaigia. Su bėgimu vyksta labai panašus procesas“, – sako lengvosios atletikos trenerė Dangyra Grigienė. Trenerė įsitikinusi, kad svarbiausia tokioje situacijoje nepasiduoti ir pamėginti išbėgti: dauguma, pabandžiusios vieną kartą, nebesustoja, ir tai tampa rimtu pomėgiu.

Dažniausi mitai, su kuriais susiduria pradedančiosios bėgikės.

1. Bėgimui palanki tik tam tikra kūno forma. Bėgimo džiaugsmu ir jo teikiama nauda gali mėgautis tiek simpatiška „kriaušė“, tiek moteriškais privalumais apdovanota „smėlio laikrodžio“ figūros moteris. Svarbiausia pasirinkti sau tinkamą ir malonų tempą, kad bėgant be vargo pavyktų ištarti vieną kitą žodį. Bėgant dirba visas kūnas, todėl pusvalandžio treniruotė gali padėti lengvai atsikratyti nereikalingų kalorijų bet kurio figūros tipo atstovei.

2. Bėgimas naudingas tik iki 40-ties. Bėgimas, kaip ir meilė, paklūsta tiems patiems dėsniams – amžius čia nesvarbus. Svarbiausia gera savijauta ir savo fizinių galimybių įvertinimas: per didelis krūvis ar per ilga bėgimo distancija gali nualinti organizmą. Vyresnio amžiaus moteriai bėgimas tikrai naudingas: raumenys sustangrėja ir kojos tampa akivaizdžiai gražesnės.

3. Bėgdama greičiau sudeginsiu daugiau kalorijų. Tai priklauso nuo žmogaus organizmo. Labai tikėtina, kad bėgant lėčiau, bet ilgesnę distanciją, kalorijų yra sudeginama daugiau. Vis dėlto bėgimas yra laisvos formos veikla, todėl pabėgioti išsiruošusi moteris tampa savo treniruotės šeimininke – jai pavaldus bėgimo laikas, tempas ir distancija.

4. Bėgioti reikia kiekvieną dieną. Profesionalūs sportininkai bėgioja kiekvieną dieną, kartais net kelis kartus. Bėgikėms mėgėjoms visiškai užtenka 3 kartų per savaitę: Bėgimas turi teikti malonumą, todėl labai svarbu nepersistengti, kad tas noras bėgti niekur nedingtų. Žinoma, noras tobulėti – labai sveikintinas.

5. Prieš bėgant privalu atlikti raumenų tempimo pratimus. Šiuo klausimu yra įvairių nuomonių: anksčiau niekas tempimo pratimų nedarydavo, dabar – daro dauguma. Vis dėlto rekomenduojama atlikti bent kelis tempimo pratimus ar bent bėgimą pradėti nuo ėjimo, pereinant prie striksėjimo nuo kojos ant kojos. Tuomet lėtai bėgti ir po truputį pereiti prie savo tempo.

2015 04 12 15:45
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt