pirmadienis, rugsėjo 28 d.
Daugėja koronaviruso atvejų lietuvių pamėgtame kurorte: pavojinga terpė plisti virusui
tiesa.com
pixabay.com

Lietuvių turistų pamėgtame Egipte nustačius pakartotinį koronaviruso atvejį, gali būti, kad gali būti rekomenduojama nevykti ir į šią šalį. Visuomenės informavimo grupės vadovas Skirmantas Malinauskas antradienio rytą savo feisbuko paskyroje užsiminė, kad koronaviruso atvejų pasikartojimas lietuvių poilsiautojų mėgstamame Egipte bus vertinamas.

„Turim fiksuotų atvejų Egipte ir tai dar skaudžiau atsilieps mūsų kelionių organizatoriams. Sprendimai dėl šios valstybės dar nepriimti, bet netrukus bus svarstomi. Čia jau matau didesnes rizikas – kiek turizmo sektoriuje veikiančios bendrovės finansiškai pajėgios amortizuoti tokius smūgius ir kiek jų klientai apsaugoti, jei sektoriuje prasidėtų bėdos“, – feisbuke rašė jis. Delfi paklausus, ar poilsiautojams reikėtų nevykti į Egiptą, S. Malinauskas teigė, kad viruso atvejis šioje šalyje pasikartojo, o neramina tai, kad šiuo metu ten – atostogų sezonas.

„Vasario 15 dieną Egipte buvo fiksuotas pirmas koronaviruso atvejis, o dabar yra fiksuotas antras atvejis, vakar. Tai šiuo atveju ir iš Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) ir iš Ekstremalių situacijų koordinavimo centro mes gauname tą informaciją, kad reikia įvertinti, kokia šiuo metu situacija yra Egipte. Noriu tik priminti, kad tai yra sezonas šiuo metu, ten daug vykstančių žmonių. Mes matysime, kaip ta situacija keisis, bet faktas, kad tai yra pakartotinis atvejis šalyje“, – Delfi antradienį sakė S. Malinauskas.

Jis teigė, kad gąsdina ne tik koronaviruso pasikartojimo atvejis, tačiau ir poilsiavimo tipas šioje šalyje. „Buvo kalbėta jau ir dabar, ir su epidemiologais ir medikais, jie atkreipia dėmesį į tam tikrą specifines vietas, kurios gali kelti padidintą riziką. Pavyzdžiui, mes kalbame apie specifinį poilsį, kuris susijęs su bendro baseino naudojimu, bendri liftai. Neabejotinai, visur imamasi papildomų dezinfekcijos priemonių, bet restoranai būna šalia gultų ir panašiai, o dar gyvena pakankamai didelis kiekis žmonių iš viso pasaulio. Tai yra pakankamai pavojinga terpė tokioms infekcijoms plisti“, – aiškino jis. Premjero patarėjas teigė, kad šis klausimas bus svarstomas.

„Labai atidžiai stebėsime situaciją Egipte, jei tie atvejai pradėtų plisti, tai bus iš karto įvertinta, tokia galimybė yra“, – sakė S. Malinauskas, paklaustas, ar ir ši šalis gali atsidurti sąraše, į kuriuos rekomenduojama nevykti. Jis taip pat kalbėjo, kad būtina nepalikti šio klausimo sprendimo paskutinei akimirkai, nes taip nukentės keliones perkantys žmonės. „Mes ir šiuo metu matome mažėjantį srautą žmonių, kurie užsakinėja keliones. Egiptas yra viena iš pagrindinių krypčių, ten keliauja pilni lėktuvai, mes tiesiog norime pasižiūrėti atidžiau ir į turizmo sektorių. (…) Kaip žmones apsaugoti, kaip nelaukti tos paskutinės akimirkos, kai nieko nebelieka, tai yra klausimas valstybei, nes tokiu atveju nukentėtų žmonės. Taip pat tai yra klausimas labai didelis pačiai sferai – kelionių tiekėjas turi įsivertinti artėjančias rimtas rizikas ir elgtųsi atsakingai“, – sakė jis.

„Tai viskas tik dėl to, kad laiku būtų pradėta kalba apie tai, kad nebūtų sakoma, kad nėra jokios problemos ten keliauti ir pasinaudoti pigesniais pasiūlymais, kurie yra šiuo metu“, – teigė S. Malinauskas. Jis sakė, kad jei Egipte bus užfiksuoti dar keli atvejai, tai gali lemti, kad į šalį bus rekomenduojama nevykti. „Tikrai yra aplinkinių valstybių, kuriose tų atvejų yra daugiau, dabar gana ankstyva kalba. Bet kadangi yra koronaviruso pakartotinumas, tai situacija yra stebima ir jei situacija keisis, tų sprendimų realumas tampa vis didesnis“, – Delfi sakė S. Malinauskas. Daugiau informacijos apie Egiptą bus pateikta ir antradienio vidudienį rengiamoje spaudos konferencijoje SAM.

Joje bus aptarta naujausia informacija. Šiuo metu teritorijoms, kur vyksta COVID–19 plitimas visuomenėje, priskiriamos šios: Kinija (visos provincijos), Šiaurės Italijos regionas (Lombardijos, Veneto, Pjemonto ir Emilijos–Romanijos regionai), Honkongas, Iranas, Japonija, Pietų Korėja, Singapūras.

2020 03 03 11:20
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt