trečiadienis, rugpjūčio 12 d.
Dauguma žmonių net nenutuokia apie alkoholio keliamą pavojų
tiesa.com

Didžiojoje Britanijoje pradedama nauja informacinė kampanija, skirta žmonėms priminti apie alkoholio žalą. Kita vertus, galima sakyti, kad daugumai gyventojų tai bus ne priminimas, o visiškai nauji faktai.

Televizijoje transliuojamojos reklamos mintis – žmonės išgeria „truputį daugiau nei turėtų“. Žiūrovai perspėjami, kad kasdien geriant po dvi taures vyno arba dvi pintas alaus smarkiai padidėja susirgimo vėžiu tikimybė bei išauga aukšto kraujospūdžio rizika. Reklamos autoriai tvirtina, kad žmonės „neturėtų reguliariai viršyti“ medikų nustatytos paros alkoholio normos – iki keturių alkoholio vienetų vyrams ir iki dviejų trijų alkoholio vienetų moterims.

Kartu su televizijos reklama valdžia išplatino ir apklausos rezultatus. Joje buvo apklausta 2100 respondentų apie rizikas, susijusias su nuolatiniu alkoholio vartojimu. 85 % apklaustųjų nė nenutuokė, kad alkoholis didina krūties vėžio tikimybę. 66 % nieko nežinojo apie padidėjusią žarnyno vėžio riziką, 59 % - apie grėsmę susirgti burnos, gerklės ir kaklo vėžiu. Daugiau kaip trečdalis teigė, kad tarp nuolatinio alkoholio ir nevaisingumo nėra jokio ryšio.

Šiai kampanijai taip pat buvo sukurtas ir specialus interneto tinklalapis bei atspausdinta skrajučių. Jose siūloma, kaip sumažinti pavojų sveikatai. Pavyzdžiui: susitarti bent vieną dieną visiškai nevartoti alkoholio ir jį gerti iš mažesnių taurių.

2012 02 06 08:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt