šeštadienis, spalio 16 d.
Dirbtinis intelektas pasakys, ar mirsite nuo COVID-19
Alfa.lt

Kopenhagos universiteto mokslininkai skelbia, kad sukūrė kompiuterinę programą, kuri 90 proc. tikslumu gali prognozuoti, ar užsikrėtimas COVID-19 konkrečiam pacientui gali baigtis mirtimi, rašo „Daily Mail“.

Mokslininkai į programą suvedė 3944 koronavirusu užsikrėtusių danų duomenis ir davė dirbtiniam intelektui komandą ištirti jų ligos istorijas, kad nustatytų, kokie faktoriai kelia daugiausiai rizikos. Nustatyta, kad susirgus koronavirusu, mirtinos baigties tikimybę labiausiai didina aukštas kūno masės indeksas (AKMI), amžius ir lytis (vyrams rizika didesnė).

Tyrėjų komandos vadovas Madsas Nielsenas teigė, kad jų sukurta programa pateikė teisingą prognozę 90 proc. atvejų. Mokslininkų nuomone, kompiuterinė programa gali padėti sveikatos apsaugos sistemai tiksliau identifikuoti rizikos grupes ir nustatyti, kuriuos dar neužsikrėtusius žmones reikėtų skiepyti pirmiausiai.

Programa taip pat gali su 80 proc. tikimybe prognozuoti, ar COVID-19 pacientui prireiks plaučių ventiliacijos. Ši prognozė taip pat paremta asmens ligos istorijos tyrimu. Didžiausi rizikos faktoriai šiuo atveju – AKMI, aukštas kraujo spaudimas, vyriška lytis, neurologinės ligos, astma, diabetas ir širdies ligos.

Reziumuodami, mokslininkai apibūdino aukščiausios rizikos grupės atstovo modelį – pagyvenęs baltasis vyras su viršsvoriu ir aukštu arteriniu spaudimu.

„Norime padėti ligoninėms. Pirmosios viruso bangos pradžioje medikai baiminosi, kad neužteks plaučių ventiliavimo aparatų. Su mūsų programos pagalba jie galės tiksliau prognozuoti aparatų poreikį“, – sakė profesorius Nielsenas.

Šiuo metu mokslininkai pildo programos duomenų banką naujais duomenimis apie COVID-19 pacientus Danijoje, o artimiausias jų tikslas – pasiekti, kad programa galėtų beveik visiškai tiksliai numatyti plaučių ventiliavimo poreikį prieš 5 dienas.

2021 02 10 11:11
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt