pirmadienis, spalio 26 d.
E. sveikata ir elektroninis parašas vis dar neveikia
BNS

Visiškai atkurti e. sveikatos sistemos veiklos vis dar nepavyko, tačiau reikšmingų postūmių yra, BNS ketvirtadienio rytą pranešė Registrų centras (RC).

„Duomenys jau yra perkelti į naujas, saugias laikmenas. Šiuo metu duomenys perkeliami į pačią sistemą, ir tai padarius bus pradėti sistemos testavimo darbai, kad galėtume įsitikinti, jog sistema gali tinkamai veikti“, – sakė RC atstovas spaudai Mindaugas Samkus.

„Sistema yra didelė ir kompleksiška, reikalaujanti ne vieno žingsnio paruošiamųjų darbų. Apgailestaujame, kad ši situacija visiems e. sveikatos sistemos naudotojams – pacientams, medikams ir vaistininkams – sukėlė nepatogumų“, – pridūrė jis.

Paklausus, kada sistema galėtų būti visiškai atkurta, M. Samkus teigė, jog šiuo metu dedamos visos pastangos, kad tai įvyktų „kuo greičiau“.

Jis taip pat teigė, kad per naktį nepavyko visiškai atkurti ir elektroninio parašo paslaugos.

„Problemos šalinimo darbai tęsiami. Kai tik paslauga bus atnaujinta, apie tai informuosime atskirai“, – aiškino RC atstovas.

Pasak M. Samkaus, visos kitos sistemos ir registrai veikia, o trečiadienį buvo šalinami pavieniai trikdžiai.

„Klientų nusiskundimai, susiję su šių sistemų ar registrų neveikimu, daugiausia yra susiję su mobiliojo elektroninio parašo sutrikimais, ši problema yra žinoma ir sprendžiama“, – komentavo jis.

Po Vilniuje vykusios liūties pirmadienio vakarą trūkus vamzdžiui buvo užpilta Registrų centro serverinė. Dėl to sutriko daugelio įstaigos valdomų sistemų veikla.

Neveikiant e. sveikatai, gydymo įstaigos negali įkelti e. dokumentų, išrašyti e. receptų, atlikti kitų e. sveikatos paslaugų funkcijų, pacientai su e. parašais vaistinėse negali įsigyti jiems paskirtų vaistų, vaistinės negali išduoti pacientams vaistų.

Vaistininkai prašo, jeigu įmanoma, atidėti receptinių vaistų pirkimą, Sveikatos apsaugos ministerija ragina medikus laikinai išrašyti popierinius receptus.

Dėl kitų sistemų sutrikimų problemų trečiadienį vis dar kilo notarams, Užimtumo tarnybai, bankui „Luminor“.

Susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius antradienį prognozavo, kad visų RC sistemų veiklą, taip pat ir e. sveikatos, pavyks atnaujinti per parą, tačiau paaiškėjo, kad sutrikimai didesni, nei tikėtasi.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 07 23 10:16
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt