trečiadienis, liepos 6 d.
EK pirmininkė: plintant naujajam omikron variantui, pasaulis „lenktyniauja su laiku“
BNS
Unsplash
COVID-19

Europos Komisijos (EK) pirmininkė Ursula von der Leyen sekmadienį pareiškė, kad pasaulis „lenktyniauja su laiku“, siekdamas suprasti naująjį koronaviruso omikron variantą ir, jei reikia, pakoreguoti vakcinas.

„Suprantame, kad dabar lenktyniaujame su laiku“, – vizito Rygoje metu pareiškė U. von der Leyen, ragindama visuomenę imtis atsargumo priemonių, kad mokslininkai turėtų laiko suprasti naująją atmainą.

„Mokslininkams ir [vakcinų] gamintojams reikia dviejų ar trijų savaičių, kad susidarytų išsamų vaizdą apie šio varianto mutacijų pobūdį“, – teigė ji.

„Turime laimėti laiko“, – pridūrė EK vadovė, ragindama žmones skiepytis, dėvėti kaukes ir laikytis socialinio atstumo.

U. von der Leyen pridūrė, kad vasarą Europos Komisijos sudarytoje sutartyje su „BioNTech-Pfizer“ dėl 1,8 mlrd. vakcinos dozių buvo numatyta išlyga, susijusi su koronaviruso atmaina, kuri gali pasirodyti besanti atspari vakcinai.

Sutarties sąlyga numato, kad jeigu tokia atmaina atsirastų, „BioNTech“ ir „Pfizer“ turės pritaikyti savo vakciną per 100 dienų“, paaiškino pareigūnė.

Naujasis, stipriai mutavęs COVID-19 sukėlėjo variantas išplito visame pasaulyje. Valstybės į tai reagavo uždarydamos sienas ir atnaujindamos apribojimus.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 11 28 21:20
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt