penktadienis, gegužės 7 d.
Europoje 1 iš 8 mirčių susijusios su tarša
Alfa.lt

Europos aplinkos agentūra (EEA) teigia, kad aplinkos tarša daro mirtiną poveikį Europos gyventojams, ypač pažeidžiamiausiems.

EEA ataskaitoje teigiama, kad 13 proc. mirčių Europoje įvyksta dėl aplinkos taršos.

Kopenhagoje įsikūrusi agentūra tvirtina, kad dėl aplinkos taršos ES per metus mirė daugiau kaip 400 000 žmonių.

„Yra aiškus ryšys tarp aplinkos švaros ir gyventojų sveikatos“, – paskelbtus duomenis komentavo ES aplinkos komisaras Virginijus Sinkevičius.

EEA ataskaitoje teigiama, kad naujoji koronaviruso pandemija parodė, kaip Europos gyventojai yra priklausomi nuo aplinkos ir „ekosistemų sveikatos“. Ataskaita taip pat nurodo, kad labiausiai nuo taršos kenčia pažeidžiamoms gyventojų grupės, ypač vaikai ir vyresnio amžiaus žmonės.

„Vargingesni gyventojai yra gerokai labiau veikiami oro taršos ir ekstremalių oro sąlygų, įskaitant karščio bangas ir didžiulį šaltį. Tas pažeidžiamumas priklauso nuo to, kur žmonės gyvena ir dirba, kur vaikai lanko mokyklą. Dažniausiai tai yra socialinės atskirties vietos miestų pakraščiuose, netoli intensyvaus eismo“, - pažymima EAA pranešime.

Ataskaita atkreipia dėmesį į skirtingas aplinkosaugos sąlygas Rytų ir Vakarų Europoje.

Kita vertus, vandens kokybė Europoje, ataskaitos duomenimis, yra gera: paimti mėginiai parodė, kad 85 proc. maudyklų vanduo buvo „puikios“ kokybės.

„Visi turi suprasti, kad rūpindamiesi savo planeta mes ne tik gelbėjame ekosistemas, bet ir gyvybes žmonių, ypač tų, kurie yra labiausiai pažeidžiami“, – sakė V. Sinkevičius.

2020 09 13 16:27
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt