trečiadienis, sausio 20 d.
Faktai, kuriuos turi žinoti mūsų vaikai!
tiesa.com

Alkoholis ir kanapės gali pakišti koją net ir gabiausiems vaikams siekti savo tikslų. Štai tik keli faktai, kuriuos privalo žinoti visi tėvai, kad galėtų įspėti savo vaikus ir apsaugoti nuo didelių pavojų.

Žmogaus smegenys vystosi iki 20–25 m. amžiaus. Kol vaikų smegenys dar galutinai nesusiformavusios, pradėtos vartoti psichoaktyviosios medžiagos gali jas lengvai pažeisti, o pažeidimai gali būti ilgalaikiai ir negrįžtami.

10–12 proc. žmonių, vartojančių alkoholinius gėrimus, išsivysto priklausomybė. Alkoholizmo rizika padidėja net iki 40 proc., jeigu alkoholį pradedama vartoti dar nesulaukus 15 metų amžiaus.

Alkoholio poveikiui ypač jautrios smegenų žievės skiltys, atsakingos už mokymuisi svarbius procesus: samprotavimą, planavimą, kalbėjimą, emocijas, problemų sprendimą, vaizdinę atmintį, prisiminimų išsaugojimą, garsų atpažinimą bei kalbos suvokimą.

Tyrimai rodo, kad apytiksliai 9 proc. (1 iš 11) kanapes vartojančių asmenų išsivysto priklausomybė. Ši tikimybė padidėja iki 16 proc. (1 iš 6), jei vartoti pradedama paauglystėje, ir išauga iki 25–50 proc., jei kanapės vartojamos kasdien.

Kanapių vartojimas sutrikdo asmens gebėjimą įsiminti ir išlaikyti dėmesį. Vartojant kanapes tampa sunku ne tik išmokti kažką naujo, bet ir atlikti sudėtingesnes užduotis.

Dėl kanapių veikliųjų medžiagų poveikio sutrinka koordinacija ir pusiausvyra. Dėl to gali suprastėti pasiekimai sporte.

Tyrimų duomenys rodo, kad psichotropines medžiagas vartojantys vaikai prasčiau mokosi, mažiau ir ne taip noriai įsitraukia į pamokas, dažniau jas praleidinėja, nelanko mokyklos ar jos išvis nebaigia, blogiau sutaria su kitais mokiniais.

Ilgiau psichoaktyviąsias medžiagas vartojantys asmenys yra mažiau patenkinti savo gyvenimo kokybe, rečiau užbaigia studijas, dažniau susiduria su  santykių problemomis. Jų psichinė ir fizinė sveikata prastesnė, įsidarbinusių atlyginimai mažesni, o karjera ne tokia sėkminga.

2015 09 13 08:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt