ketvirtadienis, rugpjūčio 6 d.
Gero apetito!
tiesa.com

Orams vėstant aštroko skonio meksikietiškos virtuvės patiekalai maloniai sušildys gomurį, o gal ir padės prisiminti kaitrią vasarą ar dar neatvėsusius įspūdžius iš kelionių po šiltus kraštus. Vienas iš tokių skanių ir nesunkiai pagaminamų patiekalų yra fahitos. Jos gali būti įvairios – su jautiena, su krevetėm ir kt.

Vištienos fahita (fajita)

Jums reikės: 2 vištų krūtinėlių, vieno svogūno, žaliųjų paprikų ankšties, vidutinio dydžio aitriosios paprikos, šaukšto grietinėlės, keleto šaukštų aliejaus, česnako skiltelės, šaukštelio aitriųjų paprikų miltelių, šaukštelio saldžiųjų paprikų miltelių, šaukštelio maltų kuminų, šaukštelio džiovintų raudonėlių, pusės šaukštelio maltų juodųjų pipirų ir druskos pagal skonį.

Orkaitėje stipriai įkaitinkite tuščią troškintuvą su dangčiu – šiame inde Jūs patieksite ant stalo jau gatavą patiekalą. O kol troškintuvas įkais, paimkite keptuvę ir įkaitinę aliejų sudėkite žiedeliais supjaustytą svogūną, šiaudeliais supjaustytą papriką, sugrūstą česnaką, susmulkintą aitriąją papriką ir viską trumpai pakepinę nustumkite į keptuvės kraštus, o į keptuvės vidurį sudėkite gabaliukais supjaustytą vištieną ir kepkite, kol pabals. Visą keptuvės turinį apibarstykite prieskonių mišiniu, gerai išmaišykite, sumažinkite ugnį ir kepkite dar maždaug pusvalandį. Baigdami kepti supilkite grietinėlę ir dar kartą viską išmaišykite.

Iš orkaitės išimkite troškintuvą (atsargiai – jis labai įkaitęs!), sukrėskite visą keptuvės turinį ir uždengę dangčiu patiekite į stalą. Atskiroje lėkštėje patiekite tortilijas, prieš tai šiek tiek pašildytas karštoje orkaitėje (apie 3 min.), taip pat kelių rūšių padažų, tarkuoto fermentinio sūrio, šviežių salotų.

Savo fahitą susisuk kiekvienas valgytojas: ant paplotėlio dedama vištienos troškinio, salotų, beriama sūrio, pagardinama pasirinktu padažu – ir viskas susukama į ritinėlį, o vienas jo galas užlenkiamas – kad laikant rankoje ir kaskart jo atsikandant neištekėtų padažas.

P. s. Pasigaminti šį patiekalą bus dar lengviau, jei po ranka turėsite prieskonių mišinį „Fajita“, kuris, beje, suteiks malonaus meksikietiško skonio ir kitiems vištienos bei daržovių patiekalams, ypač tiems, kuriuose yra pomidorų.

2012 10 12 17:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt