pirmadienis, liepos 6 d.
Grožio chirurgija su geranoriškumu ir atsakomybe
tiesa.com

Kai žmogus pasiekia karjeros aukštumų, amžiaus brandą, o gyvenimo išmintimi jau gali mėgautis kaip prinokusiais vaisiais, dažniausiai ateina kitas gyvenimo etapas – kai norisi sukaupta patirtimi dalytis su kitais, atskleisti savo profesines paslaptis arba auginti savo mokinius ir kurti drauge su jais.

Vienas plastinės chirurgijos Lietuvoje pradininkų, šios srities metras Saulius Vikšraitis jau tikrai galėjo mėgautis savo pasiekimais kaip kelis dešimtmečius išlaikytu vynu, o garaže net turėjo daugelio vyrų išsvajotą „Ferrari“. Tačiau ir šio automobilio, ir ramybės atsisakė, nustebindamas galbūt net pats save. S. Vikšraičio gyvenimo vizija – nauja klinika.

„Ne gera, o pati geriausia“, – patikino chirurgas, pro kurio operacinės duris išėjo jau daugiau nei septyni tūkstančiai moterų bei vyrų, kuriems jis suteikė galimybių džiaugtis savo išvaizda ir gyvenimu. Nauja itin moderni klinika duris atvers jau visai netrukus - šį rudenį.

Su komandos nariais suvedė likimas

S. Vikšraičio plastinės chirurgijos centras – taip vadinasi žinomo chirurgo klinika. Kuria jis ją ne vienas, o kaip ir dera savo srities meistrui – su komados nariais.

„Kandidatų, su kuriais galėčiau pasidalyti patirtimi, buvo daug, tačiau pasirinkau Vilniuje studijas baigusį Dainių Daunoravičių ir Kaune studijavusį Ernest Zachrevskij. Kai susipažinome artimiau, supratau, kad su jais mane tiesiog suvedė likimas – pasirodo, su Dainiaus seneliu yra dirbusi mano mama, nes jie abu medikai. Ernest – lenkas, o mano senelį buvo įsivaikinusi ir užaugino viena Lietuvos lenkų šeima. Matyt, šiame gyvenime nieko šiaip sau nebūna“, – prisipažino S. Vikšraitis.

„Kai prieš devynerius metus pirmą kartą lankiausi S. Vikšračio pirmojoje klinikoje ir stebėjau tiesiogiai iš operacinės transliuojamą operacijų eigą, žavėjausi tiksliais ir plastiškais jo rankų judesiais. Bet tada net pagalvoti negalėjau, kad dabar ir pats šalia jo operuosiu“, – prisiminė E. Zachrevskij.

Dainius komandinį darbą neabejotinai papildo tuo, ką paveldėjo iš savo šeimos, kurioje darniai sutaria ir medikai, ir menininkai.

„Daktaras Saulius, mano akimis, labiau savo srities menininkas nei amatininkas. Nei operacijų metu, nei po jų nė karto iš jo nesu girdėjęs frazės: „Ai, bus gerai.“ Operacija baigiasi tik tada, kai viskas būna atlikta nepriekaištingai“, – atskleidė vieną savo mokytojo sėkmės receptų Dainius.

„Man svarbiausia, kad galime ir su Dainiumi, ir su Ernest laisvai kolegiškai diskutuoti, kad jie bet kada gali manęs paklausti apie tai, ką esu per daugiau nei dvidešimt darbo metų sukaupęs ar sužinojęs, – patikslino komandinio darbo formulę S. Vikšraitis. – Džiaugiuosi, galėdamas jiems paaiškinti, kokios pacientų išvaizdos galima bus tikėtis po dviejų savaičių ar po pusmečio. Deja, man tokių paslapčių karjeros pradžioje niekas negalėjo atskleisti. Viską teko išsiaiškinti ir patirti pačiam. Esu labia patenkintas Dainiaus ir Ernest darbo rezultatais ir pagrindinis mūsų tikslas – kuo daugiau, ir kuo profesionaliau dirbti. Skatinu juos siekti maksimumo.“

Su naujovėmis elgiasi atsargiai

Nors S. Vikšraičio patirtis jau galėtų leisti plastinės chirurgijos naujovėmis lengvai žongliruoti, tačiau jis laikosi nuostatos, kad į operacinę galima įsileisti tik tas naujienas, kurios gali pacientams garantuoti puikius rezultatus.

„Nenorėtumėme naujovėmis eksperimentuoti. Pirmiausia siekiame įsitikinti, ar jos iš tikrųjų geros. Tam, kad savo klinikoje drąsiai galėtų naudotis riebalų nusiurbimui skirtu lazeriu, žinotų jo privalumus ar trūkumus, jis pasiryžo Ernest išsiųsti pasimokyti pas vieną patyrusį Italijos plastinės chirurgijos specialistą, kuris jau seniai naudojasi lazeriu. Tuo tarpu Dainius studijavo ir aiškinosi, kaip galėtume dar geriau panaudoti pačių pacientų riebalus, užpildant jais krūtis, sėdmenis, tam tikras kojų ar veido vietas“, – apie savo darbo strategiją pasakojo S. Vikšraitis.

Pasak jo, riebalų transplantavimo operacijų klinikoje ir jis pats, ir Ernest su Dainiumi atlieka vis daugiau, nes kaip prognozuoja patyrę Amerikos plastinės chirurgijos specialistai, – prasideda riebalų kamieninių ląstelių persodinimo era. „Tikiuosi netolimoje ateityje turėsime specialių šaldytuvų, kuriuose galėsime išsaugoti pacientų riebalus, nusiurbtus, kai jiems, pavyzdžiui, buvo trisdešimt metų, o panaudosime kad ir po dvidešimties metų“, – plastinės chirurgijos vizijas dėstė klinikos įkūrėjas.

Kol vyrai išvykę – moterys gali pasikeisti

Viena labiausiai įvaldytų riebalų transplantavimo operacijų S. Vikšraičio klinikoje – krūtų didinimas. Riebalai moterims nusiurbiami nuo tų kūno vietų, kur jų daugiau- sia susikaupę, ir be jokių pjūvių sušvirkščiami į krūtis. Taip vienos operacijos metu pasiekiamas dvejopas efektas, pavyzdžiui, sumažėja pilvas ir padidėja krūtys. „Neseniai vienai pacientei atlikau panašią operaciją. Ji iš klinikos išvažiavo kur kas lieknesnė ir su dailia krūtine. Be to, riebalais padidintos krūtys atrodo kur kas natūraliau ir labai malonios čiuopti. Nors kartais riebalų sušvirkščiame visai nedaug, krūtys vizualiai atrodo gana didelės.

Pooperacinis laikotarpis visai neskausmingas ir trumpas. Taigi, jei vyras išvažiuoja kokiam mėnesiui į komandiruotę, žmona gali drąsiai ryžtis krūtų didinimo operacijai, ir jis sugrįžęs nieko nesupras“, – šmaikštavo S. Vikšraitis.

Pasak S. Vikšraičio, jis su savo komanda sukaupė patirtį, kaip kuo geriau ir veiksmingiau panaudoti pacienčių riebalus, didinant mažas krūtis. Moterų amžius tokioms operacijoms – ne kliūtis.

„Taip pat atliekame operacijas, kurių metu nusiurbtus riebalus panaudojame sėdmenims pakelti (Braziliškas sėdmenų pakėlimas)“, – kalbėjo S. Vikšraitis.

Pacientų noro tobulėti nemenkina

„Apskritai, mes matome visą savo pacientų kūną. Ir, jei kuris nors jų nori atrodyti harmoningai ir savimi pasitikėti, nuo operacijų neatkalbame, tik patariame, koks turėtų būti jų eiliškumas“, – savo klinikos kredo atskleidė medikas.

„Niekada pacientų norams keistis neprieštarauju. Jeigu jie siekia tobulėti, vadinasi, siekia gyvenimo grožio ir pilnatvės, o ko gi daugiau reikia?“ – neįmanoma paneigti šių S. Vikšraičio žodžių.

Klinikoje ugdo asmenybes

Viso pokalbio su S. Vikšraičiu ir jo komandos nariais metu kabinete tvyrojo ramybė ir kūrybiškumu dvelkianti atmosfera. Buvo matyti, kad meistras patenkintas ir Dainiaus, ir Ernest nuostatomis bei siekiais.

Po daugiau nei dvejų bendro darbo operacinėje metų mes vieni kitus suprantame iš pusės žvilgsnio. O šiandien auginame bendros komandos patirtį ir siekiame, kad klinikoje dirbantys žmonės turėtų puikias sąlygas geranoriškumui, šypsenai bei taikiam požiūriui į gyvenimą. O visa tai savo pacientams leis suteikti galimybę pajusti tiek vidinę, tiek išorinę harmoniją“, – apibendrino pokalbį S. Vikšraitis.

Rugpjūčio 21-22 d. gyd. E. Zacharevskij konsultuos ir grožio injekcijas atliks LONDONE - registracija tel. +447901165636 arba london@svplastic.com.

Daugiau informacijos apie kliniką ir chirurgus - www.svplastic.com

Naujienas sekite: www.facebook.com/plastikoschirurgokonsultacijoslondone

2015 08 16 20:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt