antradienis, birželio 15 d.
Japoniškas būdas atsikratyti streso
Alfa.lt

Vos per kelias minutes mes galime gerokai sumažinti patiriamo streso, nuovargio, nerimo lygį, pasinaudodami japoniška metodika.

Stresas — viena didžiausių šiuolaikinės visuomenės problemų, žalingai veikianti žmonių sveikatą.

Japonai, garsėjantys savo darbštumu ir bene didžiausiu atsparumu stresui, dažnai naudojasi senu metodu, kuris padeda jiems per kelias minutes nuslopinti stresą, nerimą ir nuovargį. Apie jį verta žinoti ir mums.

Kiekviena suaugęs žmogus velka nelengvą savo įsipareigojimų naštą, neretai pajunta, kad jo jėgos išseko. Periodiškas nuovargis ir susierzinimas tapo neatskiriama mūsų gyvenimo dalimi. O tai nuolat neigiamai veikia mūsų sveikatą.

Kartais atrodo, kad stresas jau yra labiau paplitęs reiškinys už ramybę ir laimę.

Jeigu kažkas darbe ar namuose jums nuolat kelia stresą, rekomenduojame išbandyti šį paprastą rytietišką atsipalaidavimo būdą.

Japonai tiki, kad kiekviena mūsų kūno dalis pasižymi ypatingomis gydomosiomis savybėmis, ypač rankų pirštai. Kiekvieną rankos pirštą japonų gydytojai sieja su tam tikra emocija arba jausmu. Jie mano, kad masažuodamas pirštus ir spaudydamas atitinkamus jų taškus žmogus gali nuslopinti skausmą ir palengvinti dvasines kančias.

Anot jų, jeigu paprasčiausiai suglausime delnus ir kelias sekundes spausime vieną į kitą, tai padės atsikratyti neigiamų emocijų ir net palengvinti kai kurias ligas, kurių priežastys yra psichosomatinės.

Kad geriau suprastume, kaip tai veikia, pirmiausiai reikia sužinoti, kokia gydomąja galia pasižymi kiekvienas pirštas ir nuo ko galime išsivaduoti veikdami jį.

NYKŠTYS – tuščias nerimas ir jaudinimasis, taip pat stresas.

SMILIUS – baimė.

DIDYSIS PIRŠTAS – pyktis ,įniršis.

BEVARDISI – depresija, liūdesys, nusiminimas, neryžtingumas.

MAŽYLIS – pesimizmas, energijos trūkumas, neramumas, nepasitikėjimas savimi, žema savivertė.

Šio metodo veiksmingumą japonai aiškina tuo, kad per nervų sistemą pirštai praktiškai susiję su smegenimis, būtent su zonomis, kurios atsakingos už mūsų emocijas.

O dabar išbandykite šį atsipalaidavimo metodą. Pirmiausia stipriai suspauskite į kumštį kairės rankos pirštus. Tada apglėbkite kumštį dešinės rankos pirštais. Išlaikykite įtampą 30 sekundžių. Atpalaiduokite rankas. Dabar lengvai spaudykite ir masažuokite 1 minutę dešinės rankos pirštais tą kairės rankos pirštą, kuris susijęs su jūsų problema. Pakartokite su kita ranka.

Jeigu dar visiškai nenusiraminote, kartokite pratimą tol, kol pajusite efektą.

Šaltinis: „Inteense“.
2020 11 10 17:08
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt