pirmadienis, liepos 13 d.
Jaunystės eliksyras pagal Gražina Gum
tiesa.com

Chroniškas nuovargis, kurį lydi irzlumas, letargija ir jausmas, kad dėl nieko neverta stengtis, buvo pavadintas „šiuolaikinės civilizacijos maru“. Virš 80% žmonių, jaučiančių chronišką nuovargį, yra sakoma, kad jie niekuo neserga, atsižvelgiant į laboratorinius testus bei rentgeno spindulių tyrimus. Žinoma, kad nuo magnio, kalio ir geležies trūkumo atsiranda šie simptomai, o kraujo tyrimai gali rodyti rezultatus, kurie neatitinka sveiko žmogaus rodiklius.

Atkreipkite dėmesį į savo mitybos racioną. Galbūt maitinatės vienos rūšies maistu? Gal valgote per daug baltų miltinių gaminių, skrudinto maisto, kuriame gausu cukraus, krakmolo, ar per daug saldaus pieno produktų? Per dažnai piknaudžiaujate kava bei alkoholiu? Šių produktų gausa, užkemša organizmą, kaupiasi taip vadinami šlakai – toksinai. Tokiu būdu, žarnyne blogėja maistinių medžiagų įsisavinimas – rezorbcija.

Užsisuka mechanizmas: organizmas negauna reikalingų maistinių medžiagų, kadangi jų nėra gaunama su maistu, o dėl žarnyno pablogėjusio įsisavinimo, mes nuolat jaučiame alkį. Valgome daug, kadangi organizmas badauja tikrojo maisto. O mes jam suteikiame tik balastą.

Yra posakis: švarus žarnynas – stiprus imunitetas. Pasirodo, pats žarnynas sintetina/gamina reikiamus vitaminus. Tačiau tik tada, jei jis yra švarus.

Kaip padidinti organizme trūkstamų medžiagų kiekį?

Rekomenduojama į savo racioną įtraukti kuo daugiau fermentuoto maisto. Paveldas iš senolių – rauginti kopūstai. Pasirodo tai didžiulė įkrova gyvų gerųjų bakterijų, fermentų, vitamino C. Panašiu būdu, labai palanku fermentuoti/rauginti ir kitus šakniavaisius. Ypatingai burokėlius, kuriuos fementuotoje būsenoje itin gerai įsisavina organizmas. Tokiu būdu, galite sustiprinti kraują. Kaip fermentuoti burokėlius, rasite čia.

Taip pat būtina padidinti žalumynų/žalėsių kiekį, kuriuose yra daug chlorofilo, taigi ir magnio, nes chlorofilas formuojasi aplink magnio šerdį. Šiuose produktuose taip pat gausu kalio, kurio nėra įprastame Vakarietiškame racione. Cheminiu požiūriu chlorofilas labai panašus į hemoglobiną. Tai tikrasis „jaunystės eliksyras“.

Kita priežastis, kodėl žalumynais/žalėsiai bei gyvu, augaliniu maistu praturtinta dieta taip gerai susidoroja su nuovargiu ir pakylėja žmogų, yra ta, jog ji pakeičia cukraus lygį kraujyje. Dabar jau plačiai pripažinta, kad būtent dėl funkcinės hipoglikemijos (žemas cukraus lygis kraujyje), kyla vadinamasis vidudienio arba popietės nuovargis, kuris paveikia daugybę žmonių, ir priverčia juos piknaudžiauti stipria kava ar saldumynais, kad tik padėtų jiems dirbti toliau.

Dėl to paties žemo cukraus lygio kraujyje tikriausiai atsiranda tiek daug prislėgtumo ir depresijų. Žalios skaidulos padeda subalansuoti cukraus kiekį kraujyje. Tą patį poveikį jos sukelia žmogui, kenčiančiam nuo nuolatinio žemo cukraus lygio kraujyje, ir panaikina nuotaikos svyravimus bei kitus simptomus, kurie pasireiškia esant hipoglikemijai.

 

Kas dar galėtų mūsų savijautai?

Pataria Gražina Gum, augalinės mitybos žinovė, medikė, knygų apie sveiką mitybą autorė.

„Jau keletą metų gilinuosi į augalinę mitybą ir vis atrandu naujos informacijos, išbandau naujus mūsų organizmui itin naudingus gamtos produktus. Vieni maistingiausių produktų yra laukiniai ir jūrų augalai. Per keletą metų iš jų atrinkau itin aukštos maistinės vertės augalus. Nuolat vartojami, nors ir po labai mažai, jie teikia mums didžiulę naudą, gerina savijautą.

„Ilgo gyvenimo chlorofilas“ padeda geriau pašalinti šlakus ir medžiagų apykaitos atliekas, organizmui apsivalyti nuo sunkiųjų metalų, vaistų likučių, toksinių medžiagų, kurių gausu visur: tiek maiste, tiek ore, vandenyje. Mišinyje yra pačių maistingiausių ir reikalingiausių mūsų organizmui vitaminų bei mineralų.
 
Jį labai paprasta ir lengva vartoti: tiesiog įberiama į kokteilį, vandenį ar sultis. Taip šis produktas geriau įsisavinamas. Juo papildytus kokteilius ar kitus gėrimus gali gerti ir vaikai, ir vyresnio amžiaus žmonės, ir visi tie, kurie nori nuolat jaustis puikiai.
 
Kas yra chlorofilas? 
 
[1999]

Unikalus žalumynų mišinys detoksikuoja, šarmina, jaunina organizmą, stiprina imuninę, širdies ir kraujagyslių sistemas, gerina skrandžio, žarnyno veiklą, naikina anaerobines bakterijas, kartu ir blogą burnos kvapą, atkuria skrandžio rūgštingumą, kai ėda rėmuo, reguliuoja kraujospūdį, šalina nuovargį, gerina miego kokybę.

Mišinyje gausu chlorofilo iš augančių žemėje ir jūrų augalų. Chlorofilas kaupia augaluose saulės energiją ir dalyvauja fotosintezėje. Jis reikalingas augalui kaip žmogui kraujas. Chlorofilo molekulė yra labai panaši į žmogaus kraujo hemoglobino molekulę, skirtumas tik toks, kad į chlorofilo sudėtį įeina magnis, o į hemoglobino – geležis. Tačiau augalai pakeičia geležį į tokią, kurią puikiai įsisavina žmogaus organizmas. Tad šį mišinį ypač rekomenduojama vartoti žmonėms, kurių žemas hemoglobinas, trūksta energijos, sportuojantiems, dirbantiems protinį darbą.“

Antroji dalis jau greitai „Tiesoje“. „Ilgo gyvenimo Chlorofilas” įsigyti galite Gyvas Maistelis tinklalapyje.

2015 12 08 08:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt