trečiadienis, rugsėjo 23 d.
JAV įmonė Australijoje atlieka vakcinos nuo koronaviruso klinikinius bandymus
Alfa.lt

 Viena JAV biotechnologijų bendrovė antradienį pranešė Australijoje pradedanti galimos vakcinos nuo naujojo koronaviruso bandymus su žmonėmis.

Bendrovė tikisi, kad vakcina bus patvirtinta ir išleista dar šiais metais.

„Novavax“ pradėjo pirmąją bandymų fazę su 131 savanoriu Melburno ir Brisbano miestuose. Šiuo etapu bus tikrinamas vakcinos saugumas ir vertinamas jos veiksmingumas, sakė bendrovės tyrimų vadovas dr. Gregory Glennas (Gregoris Glenas).

„Tuo pat metu ruošiame dozes, ruošiame vakciną, tikėdamiesi, kad galėsime įrodyti jos veiksmingumą ir pradėti ją tiekti iki šių metų galo“, – sakė mokslininkas per virtualią spaudos konferenciją žurnalistams Melburne iš „Novavax“ būstinės Merilande.

Šiuo metu vykdomi ar greitai bus pradėti maždaug dvylikos eksperimentinių vakcinų nuo koronaviruo bandymai. Dauguma šių tyrimų vykdomi Kinijoje, JAV ir Europoje. Neaišku, ar kurios nors iš šių potencialių vakcinų saugumas bei veiksmingumas galiausiai bus įrodyti. Tačiau dirbama įvairiomis kryptimis, pasitelkus skirtingas technologijas, todėl esama didesnės tikimybės, kad bent viena iš vakcinų bus patvirtinta.  

2020 05 26 09:22
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt