trečiadienis, spalio 5 d.
JAV mokslininkai žadina viltį: koronavirusas kada nors bus kaip sloga
Alfa.lt

Su didėjančiu žmonijos imunitetu mažėja Covid-19 grėsmė. Kuo daugiau žmonių bus paskiepyti arba jau sykį užsikrėtę koronavirusu, tuo silpnesni bus jo simptomai. Koronaviruso infekcija netrukus bus ne baisesnė už vaikišką ligą.

Sunku patikėti, bet tokia vizija nuteikia drąsinamai. Virusas, kuris šiandien jau pareikalavo daugiau kaip dviejų milijonų aukų, ateityje bus tik nekalta vaikiška liga. Tai prognozuoja JAV infektologė Jennie Lavine iš Emory universiteto Atlantoje.

Savo naujausiuose tyrimuose, kuriuos paskelbė moksliniame leidinyje „Science“, ji aprašo, kaip pavojingiausias Sars-Cov-2 virusas nusilps iki nekalto endeminio sukėlėjo.

Simptomų nejaučiantys suaugusieji užkrės vaikus

Pagal Jennie Lavine scenarijų, taip turėtų viskas vykti: per masinius skiepus ir pirmines koronaviruso infekcijas dauguma žmonių visame pasaulyje įgaus antikūnių. Anot mokslininkės, nei jeigu veiksmingoji šių antikūnių galia, kaip spėjama, po metų nusilps, vis tiek išliks visam gyvenimui dalinis imunitetas. Jis nulems, kad ateities infekcijos būtų labai švelnios arba visai be simptomų.

Tik maži vaikai nuo 1 iki 5 metų neturės šio imuniteto. Tada suaugusieji užkrės mažuosius. Tačiau jiems Covid-19 per porą pirminių užsikrėtimų metų nesukels didesnių bėdų už varvančią nosį. Tai jau parodė ši pandemija.

Koronavirusai ir šiandien yra kalti už kas trečią peršalimo ligą

Jennie Lavina ir jos bendradarbiai palygino Covod-19 su keturiais endeminiais koronavirusais. Šie vadinamieji HCoV virusai cirkuliuoja jau daug metų tarp planetos gyventojų ir yra atsakingi už kas trečią peršalimo ligą. Pirmiausia jie puola vaikus. Pastarieji tada susikuria dalinį imunitetą. Nors vėliau gyvenime jie gali užsikrėsti vėl, tačiau ligos eiga dažniausiai būna švelni. Kad šie koronavirusai yra plačiai paplitę, rodo antikūniai daugybės žmonių kraujyje.

Jennie Lavine vadovaujama JAV mokslininkų komanda palygino Covid-19 ir su sezoniniu gripu. Covid-19 tik todėl galėjo taip įsisiautėti, nes žmonija juo užsikrėtė pirmą kartą.

Pirmosios Covid-19 infekcijos baigsis taip pat kaip ir su kitais žmones apkrečiančiais koronavirusais, ateityje jos pasitaikys retai.

Todėl mokslininkai spėja, kad vieną gražią dieną mirtingumas nuo koronaviruso pasidarys mažesnis už mirtingumą nuo sezoninio gripo – mažiau nei 0,1 proc.

Šaltinis: Blick.ch.

2021 01 19 17:01
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt