šeštadienis, spalio 24 d.
JAV skyrė 2 mlrd. JAV dolerių dviem bendrovėms, kuriančioms vaistus nuo COVID-19
BNS

JAV federalinė vyriausybė skyrė 2 mlrd. JAV dolerių dviem farmacijos įmonėms, kad paremtų eksperimentinių vaistų ir galimos vakcinos nuo koronavirusinės infekcijos COVID-19 kūrimą ir gamybą.

„Novavax“ pranešė, kad gaus 1,6 mlrd. JAV dolerių eksperimentinei koronaviruso vakcinai finansuoti ir plataus masto gamybai užtikrinti. Gavusi šį finansavimą, bendrovė ketina pagaminti 100 mln. vakcinos dozių – numatyta, kad greičiausiai tai įvyks iki šių metų pabaigos.

„Novavax“ gegužę Australijoje pradėjo nedidelį tyrimą, skirtą vakcinos NVX-CoV2373 bandymui. Gautas finansavimas leis jai pradėti „trečiąjį tyrimo etapą“, kuriame dalyvaus iki 30 tūkstančių dalyvių ir kuris prasidės rudenį, pranešė bendrovė.

Tuo tarpu „Regeneron Pharmaceuticals“ gavo federalinę 450 mln. JAV dolerių vertės sutartį už kelių tūkstančių eksperimentinio vaisto dozių pagaminimą, kuriios vyriausybė nemokamai paskirstys pacientams, jei jo vartojimą patvirtins reguliavimo institucijos.

Sutartyje numatytas neįvardytas vaisto kiekis, kurį „Regeneron“ planuoja pagaminti iki rudens. Bendrovė išbando savo preparatą, kurį sudaro dviejų antikūnų derinys, kaip antivirusinį vaistą jau infekuotiems pacientams ar kaip laikiną profilaktinį vaistą.

Anksčiau „Regeneron“ jau gavo iš valstybės 167,5 mln. JAV dolerių finansavimą, skirtą finansuoti vaisto nuo koronavirusinės infekcijos kūrimą.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 07 08 13:32
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt