pirmadienis, rugsėjo 28 d.
JK gydytojai praneša apie naują tarp vaikų paplitusį galimai koronavirusinį susirgimą
Alfa.lt

Jungtinės Karalystės gydytojai perspėti apie naują ir galimai su koronavirusu susijusį vaikų susirgimą.

Pranešime teigiama, kad per pastarąsias tris savaites „padaugėjo įvairaus amžiaus grupių vaikų su įvairialypiais organų uždegimais, kuriems reikalinga intensyvi priežiūra Londone ir kituose JK rajonuose“.

Portalo „The Independent“ duomenimis, Nacionalinė sveikatos sistema (NHS) yra susirūpinusi, kad „su COVID-19 galimai susijęs uždegiminis sindromas ir toliau plinta tarp vaikų JK, tačiau neatmetama, kad tai gali būti dar vienas kol kas nežinomas patogenas, lemiantis susirgimus“.

Kol kas nėra žinoma, kiek vaikų gali sirgti šia liga, tačiau tikėtina, kad tai tėra reta komplikacija. Kiek neramina, kad šis paslaptingas susirgimas buvo užfiksuotas ne tik vaikams, susirgusiems koronavirusu, bet ir tiems, kurių testas parodė neigiamą COVID-19 atsakymą.

Pats susirgimas demonstruoja panašius požymius kaip ir sunki COVID-19 stadija, tačiau papildomai išsivysto toksinio šoko sindromo ir nebūdingos koronavirusui Kavasakio ligos požymiai – kraujagyslių uždegimas ir tinimas.

Susirgusiems vaikams dažnai pasireiškia pilvo srities skausmai ir virškinimo trakto uždegimo simptomai, taip pat širdies tinimas.

Gydytojai ragina kuo greičiau pranešti apie šiuos simptomus jaučiančius sergančiuosius. 

2020 04 27 14:55
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt