antradienis, liepos 5 d.
JK tyrimas: COVID-19 anksčiau sirgę asmenys dažniau užsikrečia omikron atmaina
Alfa.lt
BNS foto
Testavimas

Du trečdaliai žmonių, neseniai užsikrėtusių omikron variantu, teigia, kad jau anksčiau sirgo COVID-19. Išvados gautos atlikus didelį tyrimą „React“, kurio metu buvo testuojami tūkstančiai savanorių Jungtinėje Karalystėje, skelbia BBC.

Tyrimo metu buvo ištirti daugiau nei du milijonai žmonių. Naujausios išvados, padarytos per pirmąsias dvi 2022 m. savaites, yra pagrįstos maždaug 100 tūkst. PGR testų. Apie 4 tūkst. buvo teigiami – tai didžiausias rodiklis nuo pandemijos pradžios.

Testų rezultatai buvo suskirstyti į tipus: beveik visi buvo omikron atvejai. Kol kas neaišku, kiek savanorių, kurių testas buvo teigiamas, buvo visiškai paskiepyti.

Du iš trijų (65 proc.) užsikrėtusių savanorių teigė, kad jau anksčiau jie gavo teigiamą COVID-19 testą. Daugelis iš jų galėjo būti pakartotinai užsikrėtę.

Labiau linkusios vėl užsikrėsti koronavirusu grupės yra sveikatos priežiūros darbuotojai ir namų ūkiai, kuriuose yra vaikų arba daug narių vienoje patalpoje.

Šiuo metu JK vyriausybės pateikiami kasdieniai COVID-19 atvejų skaičiai neapima pakartotinių užsikrėtimų, tačiau nuo sausio 31 d., kai visi, kurių antrasis teigiamas testas, jei jis įvyko praėjus 90 dienų po pirmojo, bus įtraukti į oficialius JK duomenis.

Užsikrėtimų koronavirusu skaičius pastaruoju metu sulėtėjo, tačiau lieka didelis, ypač tarp vaikų ir jaunų paauglių, taip pat rodo „React“ išvados.

„React“ programos direktorius profesorius Paulas Elliottas iš Londono imperatoriškojo koledžo sakė: „Sparčiai didėja vaikų užsikrėtimų paplitimas, kai prasidėjus mokslo metams jie vis labiau maišosi.“

2022 01 26 13:47
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt