trečiadienis, liepos 8 d.
K. Brazauskienei diagnozuotas trečios stadijos vėžys
tiesa.com
facebook nuotrauka, asmeninis albumas

Prezidento Algirdo Mykolo Brazausko našlei Kristinai Brazauskienei diagnozuota trečios stadijos melanoma, praneša portalas Delfi.lt.

„Man buvo diagnozuota onkologinė liga – trečios stadijos vėžys. Melanoma jau buvo pažengusi“, – Delfi.lt teigė moteris.

K. Brazauskienė gydymo ieškojo viešnagės Amerikoje metu, ten pavyko pritaikyti tinkamus vaistus, taip pat ji sužinojo apie vaisių, kovojantį su vėžinėmis ląstelėmis.

Alfa.lt primena, kad melanoma – odos vėžio forma. „Melanoma – tai ne tik atviruose odos plotuose atsirandantis ir plintantis piktybinis procesas.

Ji gali atsirasti ir vystytis tose kūno vietose, kurių neveikia saulė: nosies ertmėje, ryklėje, akių tinklainėje, skrandyje, žarnyne.

Kaip ir visos onkologinės ligos, melanoma yra viso organizmo susirgimas, kurio pagrindine priežastimi laikomi ultravioletiniai saulės spinduliai, taip pat – didelis apgamų skaičius bei paveldimumas“, – pasakoja Onkologijos chemoterapijos skyriaus vedėja, gydytoja onkologė chemoterapeutė Skaistė Tulytė.

Kiekvienais metais pasaulyje diagnozuojama apie 200 tūkst. naujų melanomos atvejų, o maždaug pusei šių atvejų nustatoma pavojinga mutacija BRAF, taip pavadinta dėl geno, gaminančio B-Raf proteiną. Tokia melanoma yra sunkiausia odos vėžio forma.

Vėlyvojoje jos stadijoje pacientai ilgiau kaip 5 metus išgyvena tik maždaug 20 proc. ligos atvejų. Laimei, mokslui tobulėjant, net ir ši agresyvi liga gali būti suvaldyta. Pacientų, sergančių agresyvios formos melanoma, išgyvenamumas pailgėjo daugiau nei dvejais metais, taikant inovatyvų gydymą naujausiu vaistu.

Skiriant dabrafenibo bei trametinibo derinį, auglio augimas sulėtėja labiau, nei skiriant vieną kurį nors iš šių vaistų, skelbia mokslininkai, remdamiesi naujausiais atliktų klinikinių tyrimų duomenimis.

Tokiu būdu BRAF mutaciją turintiems pacientams padidėja tikimybė suvaldyti ligą. Melanomą neretai galima aptikti ir patiems, pastebėjus, kad nekalta pigmentinė dėmė odoje ima kisti: keičiasi jos spalva, diametras, forma.

2019 09 20 08:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt