antradienis, rugpjūčio 3 d.
Ką apie sveikatą atskleidžia aknės žemėlapis
Alfa.lt

Dermatologas ir ajurvedos specialistas suvienijo savo jėgas, kad sudarytų aknės žemėlapį, kuris padės greitai suprasti veido odos sausumo, raukšlių ir spuogų priežastį.

Pagal ajurvedą, atskiros mūsų kūno dalys atspindi vidinę organizmo būklę. Ajurvedos specialistė Monica Watters ir gydytojas dermatologas Joshua Zeichneris iš Niujorko siūlo įsidėmėti aknės žemėlapį. Tai padės greitai nustatyti išbėrimų priežastį ir pašalinti ją. Pirmas žingsnis į problemos sprendimą – pakeisti mitybą.

Smakras, skruostikauliai, kaklas

Šiose vietose spuogai atsiranda dėl organizmo hormonų disbalanso, merginoms ir moterims dažniausiai tam tikroje menstruacijų ciklo fazėje.

Spuogai ant skruostikaulių linijos ir smakro dažnai atsiranda dėl mielinės mikrofloros pertekliaus žarnyne, kai žmogus piktnaudžiauja miltiniais produktais ir saldumynais.

Gydytojas Zeichneris rekomenduoja naudoti kosmetines priemones su salicilo rūgštimi ir peroksidu, o Monica Watters pataria vengti sunkaus, kreminio, krakmolingo, drėgno ir saldaus maisto (cukraus, džiovintų vaisių, pieno produktų, miltų, sojos, keptų patiekalų, vynuogių, bananų, vyno).

Žandai

Veikiausiai dėl spuogų atsiradimo šioje vietoje kaltos jūsų rankos. Pirma taisyklė: stenkitės neliesti veido rankomis. Be to, reikia įprasti drėgna antibakterine servetėle reguliariai nuvalyti telefoną.

Dažniau keiskite patalynę ir rankšluostį veidui. Kitaip purvo ir riebalų susikaupimas ant veido užkimš poras.

Pagal ajurvedą, žandai siejami su kvėpavimo organais (pirmiausia plaučiais), todėl rūkymas gali tapti aknės priežastimi.

T-zona

Nosies ir kaktos zonoje yra daugiausia riebalinių liaukučių. Pagrindinė bėrimų šioje vietoje priežastis – pereinamojo periodo hormoninis „sprogimas“ ir užsitęsęs stresas.

Ajurveda kaktą sieja su nervų ir virškinimo sistemomis, todėl kraujo cirkuliacijos pablogėjimas, hipertonija ir žarnyno problemos gali išprovokuoti aknę.

Monica Watters rekomenduoja gerti kuo daugiau vandens ir vartoti kuo mažiau pramoniniu būdu perdirbtų produktų, greito maisto, sumažinti riebalųį, gaunamą iš tokių šaltinių kaip sūris, pienas) hidrogenizuotų aliejų (kepinių ir saldumynų iš parduotuvės)vartojimą.

Taip pat verta į racioną įtraukti rpobiotikus ir prebiotikus, kad pagerėtų virškinimas.

Sumažinti stresą ir sustiprinti nervų sistemą padės joga, meditacija, gilaus kvėpavimo praktika.

Jeigu spuogai atsiranda ant nosies, tai gali byloti apie kraujo spaudimo problemas. Tokiu atveju stenkitės vengti aštraus maisto, mėsos, alkoholio ir kavos, didinkite savo racione Omega3 riebalinių rūgščių kiekį (jų yra linų sėmenų aliejuje, graikiniuose riešutuose, avokaduose ir alyvuogių aliejuje).

Šaltinis: Intothegloss.com

2021 01 14 19:28
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt