antradienis, liepos 14 d.
Ką daryti, kai po treniruotės užklumpa žvėriškas alkis?
tiesa.com

Tikrai turime pažįstamų, kurie reguliariai sportuoja 2–3 kartus per savaitę, bet… vaizdas nuo to nesikeičia. Jei paklausiame, kaip sekasi, dažniausiai išgirstame atsakymą, kad po treniruotės atsiranda didžiulis nevaldomas alkis. Ką daryti tokiu atveju?

 Pirmiausia reikia suprasti, kodėl pasportavus kyla didžiulis alkio jausmas. Sportuodami sparčiai naudojame mūsų organizmo kurą – gliukozę. Pirmiausia ją imame iš kraujo, kitas etapas – „sandėliukas“, esantis kepenyse ir raumenyse, ir tik dar tolesnis etapas – riebalų ir raumenų skaidymas. Kai gliukozės „sandėliukas“ ištuštėja, organizmas reikalauja jį papildyti, kad galėtų normaliai funkcionuoti, todėl mums ir atsiranda didelis alkio jausmas. Tokia savijauta – normali, ji reiškia, kad gerai pasportavote.

Alkį pajuntame net ir nesportuodami, pavyzdžiui, tarp valgymų atsiradus 5–6 valandų tarpui. Tokiu atveju atrodo, kad šaldytuvą ištuštintume vienu prisėdimu. Bandome kontroliuoti situaciją, bet alkis būna stipresnis už mus, ir tuomet jaučiamės bevaliai ir nusivylę savimi. Situaciją apsunkina ir plačiai paplitusi nuomonė, kad dvi tris valandas po sporto negalima valgyti – esą geriau „dega riebalai“. Tiesos šiame pasakyme yra, tačiau didžiulis maisto kiekis po šio laikotarpio stipriai viršija mūsų per kelias laukimo valandas sudegintas kalorijas. Daugelis žmonių po kelių mėnesių kovos su savimi pasijunta beviltiškai ir meta sportą. O išeitis tikrai yra – ir ji be galo paprasta.

Per valandą po sporto užsiėmimo būtinai suvalgykite vaisių. Jei sportuojate namie – suvalgykite prisėdę iš karto po treniruotės. Beje, jei darėte pratimus tik 15–20 minučių, tuomet tokio alkio jausmo tikrai neturi būti ir vaisiaus po mankštos valgyti nereikia. Jei sportuojate sporto klube, galite suvalgyti net ir rengdamiesi rūbinėje. Vaisiuje esantys angliavandeniai pakankamai greitai atkurs gliukozės sandėliuką, ir alkio priepuolių nebebus. O toliau valgome įprastu ritmu. Beje, sultys po sporto, iš pakelio ar natūralios, – prastas pasirinkimas, nebent bėgate tikrus maratonus.

Su savo kūnu kovoti neverta, nes kovą vis tiek pralaimėsime. Būtina rasti su juo bendrą kalbą – ir tuomet viskas pasidaro paprasta. Jei maistas skanus ir jautiesi sotus – lieknėti paprasta!

2014 04 11 11:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt