antradienis, rugpjūčio 11 d.
Kaip natūraliai atgaivinti pavargusius plaukus?
tiesa.com

Ar jūsų plaukai nebe tokie stiprūs ir sveiki nei anksčiau? Pavasaris – idealus metas plaukus prikelti antram gyvenimui, tačiau tam prireiks nedelsiant atsisakyti visų nereikalingų ir klaidingų plaukų priežiūros įpročių. Metas pasirūpinti plaukais naudojant natūralius produktus. Augalai puikiausiai atgaivina pavargusius plaukus.

Jei norite turėti gražius plaukus – tikrai nebūtina leisti milžiniškų pinigų plaukų kosmetikai. Patariame, kaip reikėtų taisyklingai prižiūrėti savo plaukus, kad jie būtų stiprūs ir sveiki bei sparčiau augtų.

Norite turėti žvilgančius, stiprius ir sveikus plaukus? Laikykitės šių taisyklių.

● Nedžiovinkite plaukų su karšto oro džiovintuvais. Naudokite šalto oro srovę.

● Naudokite natūralius šampūnus.

● Kasas ir kitas šukuosenas pinkite laisvai, neįtempdamos plaukų.

● Taisyklingai tvarkykite nepaklusnius plaukus.

[2742]

● Nenaudokite rankšluosčių dažnai, leiskite jiems džiūti natūraliai.

● Neišsišukuojančių plaukų nekankinkite dirbtiniais dažikliais.

● Maitinkitės sveikai, taip išvengsite pleiskanų atsiradimo.

● Naudokite medines šukas arba natūralaus šerio plaukų šepečius.

● Sausiems plaukams naudokite kondicionierius ir kaukes.

● Nedevėkite elastinių, lateksinių gumyčių.

● Nesidarykite šukuosenų dažnai, leiskite plaukams būti laisviems.

● Pasirūpinkite plaukais po tiesinimo.

● Naudokite plaukų priežiūros priemones, kuriose gausu alyvuogių aliejaus.

● Taisyklingai šukuokite, jei plaukai nesišukuoja naudokite natūralių produktų kaukes.

● Venkite šarmingų šampūnų, jie sausina galvos odą.

Produktai iš gamtos

Natūralus plaukų gydymas daug efektyvesnis nei cheminis. Plaukų augimui skatinti patariama naudoti natūralius produktus.

Svogūno sultys

Askaloniniai ir raudonieji svogūnai turi būti supjaustyti į mažas skilteles. Iš svogūnų išspaustos sultys ištrinamos į plakų šaknis ir paliekamos 15 minučių. Poto plaukus išskalauti ir ištrinkti šampūnu. Kolagenas, gaunamas iš vitamino C esančio svogūnuose atsakingas už odos ir palaukų struktūrą ir odos elastingumą.

Obuolių sidro actas

Obuolių sidro actas atlieka valymo darbą ir kaip mat atstato ph balansą. Pasigaminti tinkamą kiekį natūraliam kondicionieriui reikės vieno litro vandens, į kurį įpilkite 75 ml obuolių sidro acto. Išplovę plaukus ištrinkite plaukus obuolių sidro actu, taip jie taps žvilgantys.

Kiaušinių kaukė

Kiaušiniuose gausu proteinų, jie padeda plaukams augti. Pasigaminti kaukę reikės vieno kiaušinio baltymo, jį sumaišyti su šaukšteliu alyvuogių aliejaus ir medumi. Šią vientisą masę įtrinti į plaukus, palikti apie dvidešimt minučių, poto išskalauti ir perlpauti šampūnu.

[2745]

Vaistinės ožragės kaukė

Vaistinė ožragė (pupinių šeimos vienmetis augalas paplitęs visame pasaulyje) apsaugo plauko spalvą ir padeda jiems greičiau augti. Kaukei pasigaminti reikės vieno šaukštelio vaistinės ožragės pastos ir dviejų šaukštelių kokoso pieno. Visa mase ištepti plaukus kuo arčiau plaukų šaknų, palikti 30 minučių. Išskalauti vandeniu ir išplauti šampūnu.

Bulvių sultys

Bulvėse gausu vitamino C ir B, kurie aktyvina plaukų augimą. Šiai kaukei pasigaminti žalias bulves reikia sudėti į sulčiaspaudę, gautomis sultimis ištrinkti galvą ir palikti 15 minučių, poto išskalauti ir perplauti šampūnu.

Chna kondicionierius

Chna (sutrintos džiovintų lapų pudros gaunamas natūralus dažas) suaktyvina plaukų spalvą ir sustiprina šaknis. Šiam kondicionieriui pasigaminti reikės pusės šaukštelio natūralaus jogurto ir puodelio chna pudros (jos galima įsigyti beveik visose plaukų priežiūros priemonių parduotuvėse). Visa tai ištepkite ant plaukų ir palikite iki tol kol išdžius, poto išplaukite plaukus šampūnu.

Kajeno pipirai

Kajeno pipirai yra itin turtingi kapsaicinu, suaktyvindamas kraujotaką kapsaicinas padeda plaukams greičiau augti. Paruošti šia pipirinę kaukę jums reikės vieną šaukštelį kajeno pipirų pudros sumaišyti su dviem šaukšteliais alyvuogių aliejaus. Paruoštą kaukę ištepti ant plaukų, palikti kelioms minutėms ir nuplauti šaltu vandeniu.

Kokoso pienas

Kokosų piene yra kalio, geležies ir ekstraktinių riebalų, šios medžiagos aktyvina plaukų augimą ir suteikia jiems žvilgesio. Kokoso pienu ištepus plaukus ir palikus įsigerti nakčiai ryte jau nustebsite atgyvėjusiais plaukais.

Žalioji arbata

Antioksidantai esantys žaliojoje arbatoje slopina plaukų slinkimą. Jei turite problemų dėl plaukų slinkimo jums reikėtų valandai palikti plikytos žaliosios arbatos ant plaukų. Poto nuskalauti šaltu vandeniu. Slinkimas sumažės jau po kelių procedūrų.

Indiškas agrastas

Kitaip dar vadinamas amla. Šis agrastas turtingas antioksidantais ir vitaminu C, naudojant šią kaukę reguliariai plaukai bus stiprūs ir gyvybingi. Jums reikės dviejų šaukštelių indiško pipiro pudros ir dviejų šaukštelių citcinos sulčių, viską sumaišius ištepti plaukus, ypač prie šaknų. Palaukti kol įsigers ir išdžius, tada nuskalauti vandeniu ir išplauti šampūnu.

Kmynų sėklos

Kmynų sėklose gausu įvairiausių vitaminų ir maistinių medžiagų, kurios atgaivina plaukus ir palieka juos stiprius. Paruošti kmynų sėklų kaukę reikia sumerkti sėklas į alyvuogių aliejų ir palikti per naktį, ryte šia kmynų kauke įtrinkti plaukus. Po 15 minučių nuplauti ir ištrinkti šampūnu. Plaukai taps šilkiniai ir paklusnūs.

2016 03 12 09:30
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt