antradienis, liepos 5 d.
Kaip pagreitinti medžiagų apykaitą
Gražina Vasiliauskienė
Pixabay.com
Norinti sulieknėti

Kodėl vieni gali valgyti, kiek nori, ir nestorėja, o kiti nuolat laikosi dietų ir nesugeba suliesėti? Viskas priklauso nuo individualios medžiagų apykaitos.

Dietologai skiria tris medžiagų apykaitos tipus.

Normali. Šiais laikais pasitaikanti retai. Tai toks medžiagų apykaitos greitis, kuris padeda organizmui gauti tiek energijos, kiek būtina normaliam visų sistemų darbui.

Greita. Jei sugebate suvalgyti pietus iš trijų patiekalų bei torto gabalą desertui ir nepriaugate nė gramo papildomo svorio, tai jūsų medžiagų apykaita yra greita. Pasigaminanti energija išeikvojama, riebalinis sluoksnis nespėja kauptis.

Lėta. Tai – labiausiai paplitęs metabolizmo tipas. Žmonės, kurių medžiagų apykaita yra lėta, paprastai turi antsvorio. Medžiagų apykaitos procesas šiuo atveju vyksta lėtai, organizmas kaupia riebalines atsargas.

Ką daryti tiems, kurie priklauso pastarajai grupei? Kaip pagerinti medžiagų apykaitą?

1. Pasistenkite sumažinti sūrių produktų vartojimą ir druskos apskritai. Druska jums yra priešas Nr. 1. Ji sulėtina medžiagų apykaitą ir skatina skysčių kaupimąsi.

2. Valgykite kuo daugiau augalinės kilmės maisto. Skaidulos, vitaminai, mineralai pagreitina medžiagų apykaitą.

3. Užsiimkite jėgos treniruotėmis. Geriausias būdas pagreitinti metabolizmą, tai raumenų masės didinimas. Raumenys net ramybės būsenoje sudegina kur kas daugiau kalorijų už riebalinius audinius.

4. Nepraleiskite pusryčių. Jei nevalgysite rytais, bet prisikirsite vakarais, medžiagų apykaita bus lėta. Kai ląstelės negauna per pusryčius maistingųjų medžiagų, jos ima dirbti lėčiau ir kaupti daugiau riebalinių atsargų.

5. Valgykite po mažiau, bet dažniau. Dideli tarpai tarp valgymų verčia kūną pereiti į taupymo režimą ir sulėtinti medžiagų apykaitą. Tada net laikantis dietos, svoris nekrenta.

6. Gerkite daug vandens. Kai organizmui trūksta vandens, medžiagų apykaita sulėtėja.

7. Aštrus maistas ir parenkami tinkami prieskoniai gali išspręsti šią metabolizmo problemą. Šiuo atveju derėtų pasikonsultuoti su gydytoju, nes sergant kai kuriomis ligomis (pavyzdžiui, gastritu) aštrių prieskonių vartoti nepatartina.

2021 09 02 07:52
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt