ketvirtadienis, spalio 29 d.
Kaip pradėti mankštintis?
tiesa.com

Prieš pradėdami stiprinti savo fizinę sveikatą turėtumėte apsilankyti pas savo šeimos gydytoją. Jei nėra rimtesnių kliūčių, galite pasirinkti fizinio aktyvumo formą pagal savo poreikius ir galimybes.

Susiplanuokite. Planuodami fizinę veiklą susiformuokite nuostatą nuolatos mankštintis.

Turėkite tikslą. Sugalvokite, kodėl norite mankštintis. Reguliarus fizinis aktyvumas – vienas svarbiausių dalykų, stiprinančių sveikatą bei palaikančių fizinį pajėgumą.

Mėgaukitės. Išbandykite įvairiais fizinio aktyvumo formas – nuo praprasto mankštos iki netradicinės fizinės veiklos (zumba, kalanetika, joga, masala bhangra ir t. t.). Fizinis aktyvumas turi tapti gyvenimo džiaugsmo ir gerovės dalimi.

Nepersitempkite. Stiprindami sveikatą nesivaikykite maksimalių fizinių krūvių, įvertinkite savo galimybes, nuosekliai didinkite fizinį pajėgumą.

Pasirinkite aprangą ir avalynę. Apranga ir avalynė turėtų būti patogi, nevaržanti judesių.

Išlaikykite motyvaciją. Sveikata nėra sukuriama per vieną dieną. Bet kokia fizinio aktyvumo veiklos forma atitolina senėjimo procesą ir duoda naudos sveikatai bei lavina funkcinius gebėjimus.

Kasdien naudokite žingsniamatį. Apskaičiuota, kad dauguma suaugusių žmonių per dieną nueina apie 4500 žingsnių. Rekomenduojama, kad suaugusieji turėtų nueiti bent 10 000 žingsnių per dieną. Kad pasiektumėte šią normą, geriausia įsigyti žingsniamatį. Dabar yra mobiliųjų telefonų su žingsniamačio funkcija ir skaičiuojančių Jūsų sunaudotas kalorijas. Tyrimai rodo, kad žmonės, nešiojantys žingsniamatį, natūraliai pradeda judėti daugiau, nes prietaisas veikia kaip išorinė motyvacijos priemonė.

Parengta pagal www.sveikatosbiuras.lt rekomendacijas

2016 06 12 09:30
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt