antradienis, liepos 14 d.
Kaip prižiūrėti odą žiemą?
tiesa.com

Oda nemėgsta žiemos žymiai labiau negu vasaros, todėl turėtume žinoti, ko jai reikia. Kai oro temperatūra nukrinta apie nulį, odai gresia ypatingas pavojus. Tokiomis sąlygomis oda išskiria žymiai mažiau riebalų, o jos natūralus apsauginis sluoksnis tampa lengvai pažeidžiamas.

Slidinėjimas, pasivaikščiojimai snieguotais takais ir panašios žiemos linksmybės neretai palieka nereikalingų žymių – sušalusios ausys ir skruostai tikrai nesuteikia grožio. Aštrus, stiprus vėjas, šaltas oras, drėgmės trūkumas labai sausina odą – skruostai tampa šiurkštūs, o lūpos skilinėja. Sulėtėja kraujotaka, todėl oda tampa šiurkšti ir netenka blizgesio.

Temperatūros kaita (iš šiltos patalpos išeinant į lauką) ne tik sausina odą, bet ir verčia ją pleiskanoti, ji netenka elastingumo. Būtent žiemą daugumai moterų atsiranda pirmosios raukšlės, todėl nepamirškime nuolat prižiūrėti ir drėkinti odos. Žinoma, reiktų vengti pasivaikščiojimų šaltyje.

Žiemos dienomis reiktų stengtis nenaudoti muilo. Pasak dermatologų, muilas sunaikina riebalinį odos sluoksnį, kuris mus apsaugo ir kurio negali pakeisti joks kremas. Šaltas oras taip pat gali priversti odą tapti jautresne kvapams, todėl rinkis kuo švelnesnius, bekvapius kremus. Jei nupraususi veidą, norite pasinaudoti toniku, patikrinkite, ar jame nėra alkoholio. Jis labai kenkia.

Rankų priežiūra yra ne mažiau svarbi nei veido. Žiemą joms reikia skirti ypač daug dėmesio. Prieš išeidami iš namų, privalote jas nusausinti. Nepamirškite pirštinių!

Jautriausioji kūno vieta šalčiui – lūpos. Kasdien kuo dažniau tepkite jas vazelinu ir atpraskite nuo įpročio aplaižyti jas šaltyje. Tiesa, lūpų blizgesių stenkitės vengti.

Nepamirškite:

• Kartą per savaitę veidui ir kaklui darykite kaukes.

• Išsimaudę, pasitepkite aliejumi (puikiai tinka ir vaikiškas) ir tik tada nusišluostykite rankšluosčiu.

• Stenkitės būti drėgnose patalpose. Tegul oro drėkiklis tampa jūsų geriausiu draugu. Jeigu jo neturite, ant radiatoriaus pakabinkite drėgnų rankšluosčių.

• Per dieną (bet ne prieš išeidami į lauką) purškite savo veidą ir kaklą specialiu aerozoliniu vandeniu. Beje, jis negadina makiažo.

• Su savimi nešiokitės rankų kremą.

2016 02 21 10:40
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt