penktadienis, rugsėjo 17 d.
Kaip sutaupyti laiko, pinigų ir sveikatos?
tiesa.com

Ne vienas šiuolaikinis žmogus vis dažniau renkasi galimybę užkąsti maitinimo įstaigose, užuot gaminęsis valgį namuose. Ne išimtis ir lietuviai. Neseni tyrimai atskleidė, kad kasdien arba bent keturis kartus per savaitę taip elgiasi daugiau nei trečdalis. Tiesa, kavinių ir restoranų maisto kokybe ir jo nauda sveikatai domisi vos penktadalis.

Sveikos mitybos ir gyvenimo būdo tinklaraštį vedanti Justina Jarutė tokio lietuvių elgesio nepateisina ir pataria kuo dažniau valgyti iš natūralių produktų namuose gamintą maistą.

„Man svarbu žinoti, iš kur ant mano stalo atkeliavo produktai – kur augo į salotas pjaustomi agurkai ir kas užaugino braškes, kurias valgau, – sako J. Jarutė. – Svarbu žinoti ir ant kokio aliejaus buvo kepta kiaušinienė pusryčiams, todėl pripažįstu tik namuose gamintą maistą bei skatinu savo tinklaraščio skaitytojus iš naujo atrasti virtuvės teikiamus džiaugsmus. Dabar, kai internetas lūžta nuo gausybės receptų, gaminti namuose tapo ne tik paprasta, bet ir smagu – galima rasti pačių įvairiausių idėjų: nuo sočių pusryčių iki sveikų ir nekaloringų priešpiečių ar ištaigios vakarienės. Maisto gaminimas namuose iš atidžiai pasirinktų produktų bei fizinis aktyvus – tai sveikatos raktas.“

Ne paslaptis, kad daugelis savo pasirinkimą neruošti maisto namuose „pateisina“ laiko stoka ar netgi... tinginyste. Bet tikrai neturėtume skųstis, kad maisto gamyba dabar atima daug laiko. Juk mūsų mamos ar močiutės viską pagamindavo savo rankomis – ir bulves tarkuodavo, ir sultis spausdavo, ir kiaušinio baltymą iki standžios putos suplakdavo, o daržovės mišrainei būdavo supjaustytos idealiais kubeliais.

Dabar – technologijų amžius, tad galime džiaugtis tokia prabanga kaip per kelias minutes sulčiaspaudėje išspaustos šviežios sultys, pjaustykle supjaustytos daržovės ar virtuvės mašinos užminkyta tešla.

Darbų ir įvairios veiklos gausa nesiskundžianti tinklaraštininkė sako, kad pasinaudodama „pagalbininke“ virtuvės technika spėja ne tik per kelias minutes užmaišyti tešlą vyro blyneliams, išspausti šviežias sultis bei paruošti užtepėlę ant ruginės duonos, bet ir iš šaldytų bananų susitrinti ledus bei pasigaminti natūralų riešutų sviestą. Ji įsitikinusi, kad per tą patį laiką, kurį sugaištame tarp parduotuvių lentynų besirinkdami vieną iš gausybės konservantų pilnų padažų, kuo puikiausiai galime susitrinti savo padažą iš šviežių daržovių ar prieskonių. Jis bus ne tik sveikesnis, bet ir kainuos kelis kartus mažiau!

Tiesa, optimistiškos prognozės skelbia, kad susidomėjimas kulinarija, kuris buvo prislopintas greito maisto kultūros, po truputį grįžta. Be abejo, prie to nemenkai prisideda ne tik stiprėjantis žmonių susirūpinimas sveikata ir noras gyventi sveikiau, bet ir darbus virtuvėje 2–3 kartus pagreitinantys plaktuvai, maišytuvai, pjaustyklės ir kita smulkioji virtuvės įranga, kuri vis didesnei daliai žmonių tampa kasdieninio naudojimo preke. Taigi, patarimas paprastas: jei nori sutaupyti laiko, pinigų ir sveikatos – kuo dažniau ruošk maistą namuose.

2015 08 15 09:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt