penktadienis, sausio 22 d.
Kaip tinkamai mūvėti vienkartines pirštines?
Alfa.lt

Vienkartinių pirštinių dėvėjimas yra rekomenduojamas, kaip viena iš COVID-19 ligos prevencijos priemonių. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro medikai primena, kad siekiant didesnės rankų apsaugos, svarbu ne tik tinkamai išsirinkti pirštines, bet ir taisyklingai jas užsimauti ir nusimauti. Veiksmus atliekant netaisyklingai, padidėja rizika užteršti rankas.

Kaip taisyklingai užsimauti vienkartines pirštines?

Nusiplaukite rankas su vandeniu ir muilu. Jei neturite galimybės, dezinfekuokite su alkoholiniu rankų antiseptiku; išimkite pirštinę iš pakavimo dėžutės; lieskite tik ribotą pirštinės paviršių, atitinkantį riešą (viršutinis atraito kraštas) užsimaukite pirštinę; priešinga ranka išimkite antrą pirštinę. Darykite tai suėmę už pirštinės riešo linijos krašto; maudamiesi antrą pirštinę, venkite pirmos rankos dilbio sąlyčio su oda. Antrą pirštinę užmaukite pirmos rankos pirštais laikydami už išorinio antros pirštinės paviršiaus; apsimovę pirštines nelieskite nieko, kas nėra būtina liesti.

Kaip taisyklingai nusimauti vienkartines pirštines?

Suimkite pirštinę ties riešu ir, neliesdami odos, numaukite ją į išvirkščią pusę; nuimtą pirštinę laikykite rankoje. Ranką be pirštinės užkiškite tarp kitos rankos odos ir pirštinės. Nuvyniokite apimdami pirmąją pirštinę; panaudotas pirštines išmeskite į atliekų surinkimo talpyklą; nusiplaukite rankas su vandeniu ir muilu. Jei neturite galimybės, dezinfekuokite su alkoholiniu rankų antiseptiku.

Ne visos pirštinės saugo vienodai

Papildomai primename, kad yra įvairių tipų pirštinių, naudojamų rankų apsaugai. Jos gali būti daugkartinio arba vienkartinio naudojimo. Medicininės pirštinės yra naudojamos sveikatos priežiūros įstaigose atliekant įvairias procedūras, siekiant apsaugoti pacientus ir sveikatos priežiūros paslaugų teikėjus. Medicininės pirštinės gali būti sterilios (chirurginės pirštinės) ir nesterilios.

Pirštinės, naudojamos visuomenėje (pvz., pirštinės, pagamintos iš natūralaus latekso, nitrilo, vinilo ir polietileno), dažniausiai neatitinka standartų, kurie taikomi medicininėms pirštinėms.

Rankas plauti vis tiek reikia

Atkreipiame dėmesį, jog vienkartinių pirštinių dėvėjimas nesumažina rankų higienos reikšmės. Tinkama rankų higiena – rankų plovimas su muilu ir vandeniu arba įtrynimas antiseptiku yra būtini, nepaisant to, ar pirštinės yra dėvimos, ar ne.

2020 08 01 16:02
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt