sekmadienis, spalio 25 d.
Kas nutiks jūsų kūnui, jei suvalgysite pelėsį?
Alfa.lt

Ką darytumėte pastebėję, kad jūsų mėgstamiausia duoną jau dengia pelėsis? Tikriausiai tai patyrėte bent kartą ir svarstėte, kokios bus pasekmės, jei prarysite produktą su pelėsiu.. Pateikiame keletą pagrindinių faktų apie pelėsį ir jo naudojimą.

Kai kurie pelėsiai gali pažeisti kepenis

Pelėsyje yra toksinių cheminių medžiagų, kurios gali sukelti rimtų sveikatos problemų, tokių kaip kepenų pažeidimas, vėmimas, pykinimas ir viduriavimas. Tačiau tai priklauso nuo jūsų amžiaus ir imuninės būklės. Tačiau greičiausiai labiausiai nuodingas junginys aflatoksinas sukelia vėžį.

Laimei, ne visi pelėsiai išskiria tokio tipo toksinį junginį. Toksiški junginiai stipriai veikia pelėsių susidarymą ant riešutų ir kukurūzų.

Pelėsio viduje augančios bakterijos gali sukelti apsinuodijimo maistu simptomus

Pats pelėsis nėra labai pavojingas ir rečiau sukelia ligas. Tačiau pavojingiausias dalykas, dėl kurio galite susirgti, yra bakterijos augančios su pelėsiu. Tokiu atveju galite patirti tokius simptomus kaip vėmimas, viduriavimas ir pykinimas. Apsinuodijimo maistu sunkumas priklauso nuo to, kiek daug jo suvalgote.

Galite būti alergiški pelėsiui

Yra žmonių, alergiškų pelėsiui. Jei esate jautrus tokiems dalykams, kiek įmanoma venkite jų. Jei netyčia suvalgėte pelėsį, turite nedelsdami kreiptis į gydytoją. Alerginės reakcijos požymiai:

Ašaros ir niežėjimas akyse

Bėrimas

Sunkus kvėpavimas

Nosies užgulimas

Pelėsis, kurį mūsų kūnas gali lengvai įsisavinti

Saugu valgyti įvairius sūrius su pelėsiais. Tokie sūriai kaip „Gorgonzola“ ir „Rockfort“ turi mėlyną pelėsį, o tokie sūriai kaip „Camembert“ ir „Brie“ – turi baltą pelėsį. Deja, šios rūšies sūriai netinka žmonėms, kurie yra alergiški pelėsiui.

Maistas, kuris yra saugus pašalinus pelėsį

Saugu valgyti pašalinus pelėsį:

Visa rūkyta ir vytinta dešra

Neapdorotas kietasis sūris

Pelėsiniai sūriai

Kietos daržovės

Pavojingi maisto produktai, kuriuos reikia išmesti:

Virta dešra ir kiauliena

Virta vištiena, kiti mėsos gaminiai, makaronai

Minkštas sūris, grietinė ir jogurtas

Vaisių uogienė ir želė

Minkštos daržovės ir vaisiai

Riešutai, ankštiniai, žemės riešutų sviestas

Duona ir duonos gaminiai

2020 07 21 20:08
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt