trečiadienis, rugpjūčio 5 d.
Klausimai ir atsakymai apie stilių
tiesa.com

-Man keturiasdešimt metų, gyvenu ramų gyvenimą, viešajame gyvenime nedalyvauju. Bet kartais užsinoriu prašmatniai apsirengti ir „išeiti į žmones“. Ką tokiais atvejais geriau vilktis –švarką ar kostiumą?

 -Švarkas buvo gerai prieš 20 metų, tada jį vilkėdamas dar galėjai išsiskirti iš minios, о dabar juos nešioja visi. Tad mano patarimas – kostiumas. Ypatinga proga – „išėjimas į žmones“ – reikalauja ir ypatingos aprangos.

-Ar verta siūdintis drabužius pas siuvėją?

-Kodėl kadaise Holivudo aktoriai filmuose atrodė prašmatniai ir gerai? Nes vilkėjo specialiai jiems pasiūtus drabužius.

- Įsigijau tokį rašiklį, kokį turėjo Džeimsas Bondas. Tačiau kolegės moterys mane traukia per dantį ir sako, kad jis atrodo pernelyg moteriškas… Argi jos ne kvailos vištos?

- Beje, būtina perklausti, kurį rašiklį, nes Džeimsas Bondas jų turėjo du. Jei „Montblanc Meisterstück 149“ su Didžiosios Britanijos vėliava – sprogstantį, liejantį nuodus ir sieros rūgštį – tai jos išties kvailos vištos. Jei „Parker Jotter”, tai jos ir vėl yra kvailos vištos. Laikas keisti darbą.

- Neseniai vienas kolega mane susistabdė koridoriuje ir pataisė kaklaraiščio mazgą. Lyg ir ne gėjus… Ir aš ne gėjus, bet klausimą turiu. Ar padoru taip daryti? Juoba kad jo pataisymas buvo išties vykęs…

- Iš tiesų, jis turėjo paprašyti Jūsų leidimo. Tačiau jei Jums patinka tai, ką jis pakoregavo, džiaugiuosi, kad visas epizodas apsiėjo be kumščių, kraujo iš nosies ir apsivardžiavimo.

- Ar tinka aprangos stiliumi mėgdžioti mėgstamą asmenį, pavyzdžiui, kino aktorių ar sportininką?

- Gal ir padoru, bet padoriau yra susirasti savo stilių.

- Iš kur kilo posakis „įstatyti ragus“?

- Egzistuoja dvi versijos – germaniškoji ir bizantiškoji. Senovės germanų žmonos, išlydėdamos vyrus į karo žygį, uždėdavo jiems ant galvų šalmus su ragais, ir, jiems iškeliavus, elgdavosi taip, kaip sveika ir linksma moteris, kai jos vyras išeina į karą. Pagal antrą versiją, XII amžiuje gyvenęs Bizantijos imperatoriaus Andronikas Komninas buvo toks gašlus, jog viliodavo ir svetimas žmonas, o jas paturėjęs, už tai leisdavo jų vyrams medžioti savo parke, ir, tai pabrėžiant, virš savo namo durų ar vartų leisdavo pakabinti sumedžiotų žvėrių ragus.

- Ką vilkėti pozuojant išleistuvinei nuotraukai?

- Atmink, tokios nuotraukos yra amžiams. Apranga neturi būti pernelyg struktūrizuota ir ne pernelyg rėksminga. Visi mes suaugame, ir patikėk, daug kam dabar gėda žiūrėti į savo ūsus, klostuotus marškinius ar vienuolio abitą.

- Mano krūtų speneliai labai matosi pro marškinėlius. Kaip juos paslėpti?

- Išgerkite validolio, gal atsipalaiduosite, ir speneliai nukars? Užteks būti įsitempusiu žinduoliu. Mes visi turime spenelius, ir visi jie reaguoja į šaltį ir spaudimą. Kelkite akis į viršų, nes niekas nežiūri į Jūsų spenelius, išskyrus Jus pačius. Kol į juos žiūrėsite, tikros meilės nerasite.

- Ar vidutinio amžiaus moteriai tinka nešioti vyriškus drabužius?

- Atsakymas aiškus jau seniai – moteris su vyriškais drabužiais visada atrodys patraukliai ir galantiškai. Tai žinojo jau Coco Chanel ir Marlen Dietrich.

- Pastebėjau, kad kai kas vėl nešioja baltas kojines su juodomis kelnėmis ir juodais batais? Argi tai „košer“?

- Niekam ne paslaptis, kad istorijos ciklai kartojasi, ir mada – ne išimtis. Daug kas dar atsimena 90-uosius su tuometinėmis akinamai baltomis kojinėmis ir juodais „Salamander“ batais. Atrodė gražiai, mat po deficito epochos kasdien puikuotis baltomis ir švariomis kojinėmis buvo kažin kaip buržuaziška… Tačiau klasikinė tradicija išlieka nepermaldaujama – kojinių spalva turi atitikti kelnių spalvą. Taigi, kas nešioja baltas kojines su juodais batais ir juodomis kelnėmis – tas balvonas.

- Pereinant į kitą darbą teko pakeisti aprangos stilių iš „smart casual“ į oficialų. Kaip man, sulaukusiam 25 metų, atrodyti stilingai ir griežtai, bet neperspausti?

- Išeitis yra – biudžetinė klasikinė apranga su kokybiškais aksesuarais. Jaunystė ir puiki fizinė forma atsvers nebrangumą, o brangūs batai ir odinis portfelis patvirtins reikšmingą statusą ir finansinius pajėgumus.

- Panorau įsigyti vieną aprangos detalę iš kašmyro. Nustebino kainų įvairovė. Visada maniau, kad kašmyras yra brangus. Ar pigesnis kašmyras vis dar kašmyras?

- Dar prieš dešimtį metų buvo galima atsakyti, kad kašmyras yra brangus dėl mažos ožkų populiacijos. O ir tas ožkas buvo galima šukuoti (būtent ne kirpti, o šukuoti) ne dažniau kaip kartą per dvejus metus. Tačiau neseniai kašmyro gaminius visos kompanijos staiga pradėjo pardavinėti įvairiomis kainomis. Dabar kainų skirtumai paaiškinami tik gamybos apimtimis. Kuo daugiau kašmyro gaminama, tuo jis pigesnis.

- Klausimas iš etiketo srities: kaip mandagiai nutraukti įkyrėjusį pokalbį? Dažniausiai pasakau, kad reikia į tualetą.

- Patariu niekada neteikti tokio paaiškinimo, nes visada keistai skambės „einu pamyžti kaip tikras kumelys“ arba „einu paš...“. Paprasčiau yra užversti akis it kažką atsiminus ir pasakyti: „labai atsiprašau, kai ką atsiminiau, turiu trumpam pasišalinti (paskambinti, parašyti, pranešti, užfiksuoti)“. To turėtų užtekti.

- Aš suprantu, kad egzistuoja mitas, kuris galbūt yra teisingas, kad Londono ar Milano siuvėjai yra geresni už mūsiškius. Tradicijos, klientūra, įgūdžiai, galų gale, įvaizdis yra jų pusėje. Bet iš esmės – ar jie tikrai geresni?

- Vienintelis jų skirtumas, o turbūt ir pranašumas prieš mūsiškius yra tas, kad jie laiko adatą išilgai rodomajam pirštui (smiliui), o ne skersai, kaip mūsiškiai.

- Noriu padaryti staigmeną savo mylimai merginai ir ką nors jai padovanoti netikėtai. Manau, palikti dovaną jai prie durų, paskambinti ir skubiai pasišalinti. Ką manote?

- Manau, kad tai siaubinga. Aš pagalvočiau, kad tai bomba, išmestas kūdikis arba negyva žuvis, kuria mafijoziai pranešdavo pasmerktajam apie mirties nuosprendį. Bet aš – ne mergina, jos nervai gali būti stipresni. Tačiau mano patarimas – įteikite savo dovaną jai pats.

- Savo tinklalapio nuotraukoje noriu pasirodyti rimtas paslaugų teikėjas, tad noriu įdėti savo nuotrauką su švarku, marškiniais ir kaklaraiščiu. Bet aš jų nenešioju. Būti savimi ar meluoti?

- Būkite savimi. Juk Jums reikia, kad klientai pažintų Jus, o ne įvaizdį. Nuotraukoje bent jau vilkėkite marškinius, kelnes ir batus.

- Aš visada derinu aprangos spalvas pagal sezoną – vasarą tai lengvos ir šviesios, žiemą – tamsios ir sunkios. Ar teisingai elgiuosi?

- Apranga yra nuotaikos išraiška. Nebūtinai išreiškianti vidinę būseną, bet bent jau į tą pusę. Be to, ar esate girdėjęs, kad žmonės puola į depresiją dėl šviesos trūkumo žiemą, taigi, patarčiau pralinksminti juos šviesesne apranga. Esama smagių ir tamsių spalvų, pavyzdžiui, škotiškas raštas. Be to, jei vilkėsite ryškias spalvas žiemą, sumažės šansų miške medžiotojų būti palaikytam žvėrimi ir pašautam... O jei pateksite į sniego laviną, gelbėtojai greičiau Jus suras sniege.

- Kada skustis – prieš dušą, duše ar po dušo?

- Nėra griežtos taisyklės, bet aš dažniausiai skutuosi po dušo. Dušas suminkština veido odą, kaip tai karštu rankšluosčiu daro Vakarų barzdaskučiai. Gerai skustis ir po rytinio kavos puodelio. Svarbiausia, skustis visiškai pabudus.

- Man patinka mergina, bet neįsivaizduoju, kaip jai patikti ir suvilioti?

- Galite jai sugirdyti daug afrodiziakų ir parodyti erotinių filmų, bet jei ji laiko Jus savo draugu, niekas nepadės. Šiame pasaulyje merginos pasirenka vyrus. Kartais visiškai netinkamus, bet c‘est la vie. Vienintelė taktika, kuri tikrai veikia, yra palaukti 20 metų, kol ji pati praregės.

- Kaip atrodyti madingam Paryžiuje?

- Paprastai – individualybė, netgi ekscentriškumas iš esmės yra visada vertinami visur. Paryžiečiai nėra tokie madingi kaip milaniečiai, tačiau tikrai stilingesni. Nešiokite tai, kas Jus įkvepia, ir viskas bus gerai.

- Ar galima palikti arbatpinigių siuvėjui ar siuvėjai?

- Nebūtinai. Jie palaikote gerus santykius, padovanokite jam (jai) Kalėdoms butelį gero gėrimo.

- Mėgstu atidaryti moterims duris. Bet štai situacija – dvejos durys viena po kitos. Atidarius pirmas ir moteriai įėjus, ar būtina bėgti prie kitų ir jas taip pat atidaryti?

- Yra feminisčių, kurios sako, kad durų moteriai negalima atidaryti, yra džentelmenai, kurie moko, kad duris moterims privaloma atidarinėti. Ir yra logika, kuri sako štai ką: man patinka atidaryti duris gražioms moterims, intelektualams ir svarbiems klientams. Aš atidarau duris kiekvienam – tiek vyrams, tiek moterims, kurie tempia nešulius, yra girti arba avi aukštakulnius batelius. Jei atidarysite duris man, aš tai palaikysiu gerumu, jei pasiūlysite man vietą atsisėsti, palaikysiu tai grubumu. Prie antrų durų nebūtina bėgti, ir lengviausia yra orientuotis pagal situaciją. Jei moteris antras duris atsidarys pati, tebūnie, jei ji lauks, kol prieisite Jūs, atidarykite Jūs.

2013 11 03 10:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt