trečiadienis, liepos 6 d.
Klinikinių bandymų rezultatai: „Modernos“ vakcina nuo COVID-19 išlieka veiksminga mažiausiai pusmetį
BNS
Unsplash

Bendrovė „Moderna“ ketvirtadienį pranešė, kad jos sukurta vakcina nuo COVID-19 užtikrina tvirtą apsaugą mažiausiai šešis mėnesius, o papildomi skiepai nuo kitų koronaviruso atmainų, su kuriais šiuo metu atliekami bandymai, sukėlė „stiprų“ antikūnų atsaką į deltą varianto užkratą.

Trečiojo, paskutiniojo „Modernos“ vakcinos klinikinių bandymų etapo galutinė analizė parodė, kad „Modernos“ vakcinos veiksmingumas siekia 93 proc. praėjus mažiausiai šešiems mėnesiams po antrosios skiepo dozės.

Bendrovė taip pat atlieka klinikinius bandymus su trimis preparatais, skirtais papildomiems skiepams. Tyrimai rodo, kad visi jie apsaugo nuo pradinės koronaviruso atmainos ir didžiausią nerimą šiuo metų keliančių atmainų, įskaitant Indijoje pirmiausiai aptiktą deltą atmainą.

„Mes džiaugiamės, kad mūsų COVID-19 vakcina išsaugo 93 procentų veiksmingumą šešis mėnesius, bet pripažįstame, kad delta variantas yra reikšminga nauja grėsme ir kad turime likti budrūs“, – sakoma „Moderna“ vadovo Stephane'o Banceliso pareiškime.

Jame priduriama, kad „Moderna“ tikisi šį mėnesį pateikti paraišką JAV Maisto ir vaistų administracijai (FDA), prašydama leisti naudoti jos vakciną nuo COVID-19 ne tik ekstremalios padėties atveju.

Bendrovė taip pat pradėjo kelių kitų preparatų, įskaitant vakcinas nuo gripo, Zika viruso, respiracinio sincitinio viruso, tyrimus ir kuria vakciną nuo COVID-19, kurią būtų galima laikyti įprastuose šaldytuvuose, o ne itin žemą temperatūrą palaikančiuose šaldikliuose.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 08 05 20:51
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt