pirmadienis, birželio 1 d.
Ko griebtis artėjant vasarai ir kaip produktyviai mankštintis lauke?
tiesa.com
Tiesa.com

Artėjant vasarai, ko gero, ne vienas nori padailinti savo kūno formas, tačiau šylant orams užsidaryti ir prakaituoti sporto salėje norisi mažiausiai. Kaip per trumpą laiką pasiekti kuo geresnį rezultatą ir kaip sporto salę perkelti į lauką? Patarimais dalijasi sporto treneris ir sveikos gyvensenos specialistas Bronius Burneika.

Įvertinkite save individualiai

Neretai ilgą laiką nesportavę žmonės, pradėję treniruotis, pervertina savo galimybes ir norėdami greitai pasiekti rezultatų pasirenka per didelį treniruočių intensyvumą. Tačiau greitų rezultatų dažnai pasiekti nėra lengva, o jei esate nepasiruošę fiziškai, pernelyg sudėtingos treniruotės gali ne tik neduoti naudos, bet ir pakenkti.

Anot trenerio B. Burneikos, norint tapti sportiškam per trumpą laiką, pirmiausia reikia atsižvelgti į fizinę formą, kadangi tai labai individualu ir visiems nustatyto fizinio krūvio, nuo kurio reiktų pradėti treniruotis, nėra. Pagal asmeninius įpročius treniruotes reiktų planuoti 3–4 kartus per savaitę po 50–60 min. arba 4–6 kartus po 30–40 min., atsižvelgiant į intensyvumą ir fizines apkrovas kūnui.

B. Burneika primena, kad svarbu nepersistengti. Ką tik pradėjote sportuoti? Tuomet jums tikrai nebūtina kaskart žingsniuoti į sporto salę, vakarinio pasivaikščiojimo metu galite atlikti nesudėtingą treniruotę – ne tik pakvėpuosite grynu oru, bet ir pramankštinsite kūną.

Pradėkite nuo minčių

Daugelis sutiks, kad sportuojant sunkiausia būna laikytis režimo ir pažado reguliariai sportuoti, kad pasiektumėte užsibrėžtą tikslą. Nesustoti treniruotis gali skatinti spintoje kabanti dydžiu mažesnė suknelė, savęs apdovanojimas nedideliu malonumu po sporto ir daugybė kitų dalykų, kurie svarbiausia pačiam žmogui turi būti reikšmingi.

Siekiant vieno didelio tikslo, naudinga nusistatyti daug mažų, kuriuos pasieksite greitai, jausitės produktyvūs, pavyzdžiui, per dieną nueiti 15 000 žingsnių, pakelti vis didesnį svorį, padaryti daugiau pritūpimų nei vakar ir pan. Svarbu atrasti tai, kas jus motyvuotų.

Skirkite dėmesio sveikatai

Sportuojant reiktų koncentruotis ne vien į norą numesti svorio ar padailinti kūno formas, svarbu galvoti ir apie naudą sveikatai. Jeigu siekiate sulieknėti, jokiu būdu nepatartina laikytis dietos ir intensyviai sportuoti. Taip nualinsite organizmą ir negausite norimų rezultatų, nes neturėsite energijos.

Maitintis reikėtų subalansuotai, vartojant tiek baltymų, tiek angliavandenių ir riebalų. Svarbiausia išvengti persivalgymo, nesveikų užkandžių, ypač vakare, gazuotų gėrimų ir alkoholio. B. Burneika skatina naudotis proga ir esant šiltiems orams sportuoti lauke.

Taip ne tik paįvairinsite savo treniruočių režimą, bet ir pakvėpuosite grynu oru, būsite žvalesni, o naktį miegas bus kokybiškesnis. „Lauke galima ne vien tik bėgioti, nepamirškite važinėjimo dviračiu, tinklinio, riedučių ir dar daug kitų lauko sporto šakų. Š

iuo metu pasaulyje labai daug sportuojančių lauke vien tik su savo kūno svoriu. Galite pasiimti kilimėlį ar svarelius, ir mankšta lauke visiškai prilygs treniruotei sporto salėje. Darykite pratimus, apimančius daugiau raumenų grupių, ne vien jėgos. Tokius, kurie padidins jūsų mobilumą ir stabilumą“, – sporto idėjomis lauke dalijasi treneris.

Paįvairinkite treniruotes

Rezultatai ne visada matomi taip greitai, kaip norėtųsi, o jų laukimą gali apsunkinti įsivyravusi monotonija – ta pati sporto salė, tie patys pratimai ir treniruokliai. Kai sportas tampa nebeįdomus, užsibrėžti tikslai tampa sunkiau pasiekiami.

Dėl to B. Burneika skatina nuolat keisti pratimus ir ieškoti naujų treniravimosi kampų. „Norint greitai pasiekti geresnių rezultatų, verta išbandyti aukštesnio intensyvumo treniruotes, tokias kaip HIIT, kurių principas yra intensyvus darbas, trunkantis apie 30 sek., su aktyviu poilsiu ir atliekama treniruotė rato principu, trunkanti iki 30 minučių“, – teigia treneris.

Taip pat B. Burneika akcentuoja jėgos treniruotes su papildomu svoriu, kuris padeda suformuoti raumenis ir išryškina reljefą. Nebūtina vargintis ant kardiotreniruoklių, siekiant sudeginti šimtus kalorijų, geriau padirbėti intensyviau, bet trumpiau.

2019 06 01 05:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt