šeštadienis, rugsėjo 26 d.
Kodėl grįžus iš atostogų vandenį iš dušo bėgti reikėtų palikti 20 minučių?
tiesa.com
Pixabay.com

Kaskart gydytojui Tomui Makinui grįžus iš atostogų jis neskuba krautis daiktų iš lagaminų, o pirmiausia nueina į vonios kambarį ir įjungia dušą. Ne, vyras po juo nesiprausia, o leidžia vandeniui iš jo bėgti maždaug 20 minučių. Taip jis saugosi mirtinos ligos.

„Viena ranka užsidengiu nosį ir burną, o kita įjungiu dušą. Po 20 minučių viską išjungiu ir išeinu iš vonios kambario. Po 20 minučių vėl sugrįžtu ir pakartojų veiksmą“, – sakė dr. T. Makinas.

Tai ne kažkoks ritualas ar įsitikinimas. Taip dr. T. Makinas save ir savo šeimą apsaugo nuo galimai mirtinų legionelių bakterijų, gyvenančių netekančiame vandenyje, susirenkančiame namuose esančiose dušo galvutėse, kai jomis nesinaudojama daugiau nei kelias dienas, įkvėpimo.

Nors daugeliui tai gali pasirodyti kaip manijakinis elgesys, jei gydytojas to nedarytų, jis rizikuotų savo ir savo artimiausių šeimos narių sveikata. Teigiama, kad bakterijomis užkrėsti vandens lašeliai gali būti įkvepiami pro nosį ir burną, o vėliau patekti į plaučius, kur jos sukelia legionierių ligą, žinomą kaip legioneliozę, kuri gali tapti sveikatai gerokai pavojingesnių susirgimų, tokių kaip plaučių uždegimas ar organų veiklos sutrikimas, priežastimi.

Tik keli žmonės, tarp kurių ir dr. T. Makinas, iš Češyro kilęs, šios ligos protrūkius daugiau nei 30 metų tyrinėjantis mikrobiologas, žino apie legioneliozės pavojus.

Jis įspėja, kad vasarą dėl karšto oro šia liga susirgti tikimybė didžiausia.

Bakterijos gyvena ir veisiasi netekančiame 20-45 laipsnių Celsijaus karščio vandenyje, susikaupusiame dušo galvutėse, vandens maišytuvuose, vamzdžiuose.

Tiesa, infekciją pasigauti galima ne tik prausiantis po dušu. Kartais užtenka po ilgo laiko įjungti sodo laistymo sistemą, kad į orą pasklistų nemažas kiekis šių bakterijų, vėliau patenkančių į žmogaus organizmą.

Labiausiai leigionelioze susirgti tikimybę turi rūkantys žmonės, silpną imunitetą turintys, diabetu ir vėžiu sergantys, taip pat senyvo amžiaus asmenys.

2019 07 16 10:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt