antradienis, liepos 5 d.
Kokius produktus geriausia vartoti norintiems sumažinti cholesterolį
Gražina Vasiliauskienė
Unsplash.com
Valgymas

Dauguma žino, kokie produktai didina cholesterolio kiekį kraujyje. O ką valgyti, kad jis sumažėtų?

Avokadas

Avokadas bene efektyviausiai kovoja su „bloguoju“ cholesteroliu. Jeigu kasdien suvalgysite po pusę avokado, tai po mėnesio blogojo cholesterolio gali sumažėti net 8 procentais, o gerojo – padidėti 15 proc.

Alyvų aliejus

Fitosterinai, kurių yra alyvų aliejuje teigiamai veikia kraujo sudėtį. Jeigu vietoj sočiųjų riebalų naudosite alyvų aliejų, tai galite gerokai (iki 18 proc.) sumažinti blogąjį cholesterolį.

Lašiša ir sardinės

Kad sumažėtų cholesterolio, labai svarbu vartoti daug jūros gėrybių ir žuvų taukų. Daug naudingų omega3 riebalinių rūgščių yra lašišoje ir sardinėse. Žuvį geriausia troškinti.

Linų sėmenys

Juose taip pat yra daug vertingų omega 3 riebalinių rūgščių, kurios sureguliuoja cholesterolio kiekį kraujyje.

Violetiniai, mėlyni ir raudoni vaisiai bei uogos

Jie skatina gerojo cholesterolio susidarymą. Naudingiausios yra spanguolės, mėlynės, avietės, braškės, bruknės, aronijų uogos, vynuogės, serbentai ir granatai. Žiemos metu šių uogų galima gauti užšaldytų. Jos nebus tokios naudingos kaip šviežios, bet vis tiek geriau negu nieko. Šiose uogose ir vaisiuose yra daug antioksidantų, kurie apsaugo organizmą n

uo įvairių ligų ir gerina kraują.

Avižos, nesmulkinti grūdai

Avižų, grikių, miežių, perlinių kruopų košės turi daug skaidulų, jos naudingos skrandžio ir žarnyno traktui, ilgam pasotina ir aprūpina energija, todėl teikiamai veikia cholesterolio lygį kraujyje.

Pupelės ir sojos

Ankštiniai augalai ir sojos taip pat mažina blogojo cholesterolio kiekį kraujyje, nes juose yra daug skaidulų.

Kopūstas

Kopūstas yra lyderis tarp daržovių, sugebančių mažinti cholesterolį ir šalinti jį iš organizmo. Įdomu tai, kad kopūstai mums naudingi visokiu pavidalu: švieži, rauginti, troškinti. Kovojantiems su cholesteroliu medikai rekomenduoja suvalgyti po 100 g kopūstų per dieną.

Žalioji arbata

Žalioji arbata gali sumažinti blogojo cholesterolio kiekį net 15 procentų. Keli puodeliai žaliosios arbatos per dieną stiprina kraujagysles. Gero rezultato nepasieksite, jei gersite arbatą iš pakelių arba kartu vartosite stiprią kavą.

2021 09 15 08:05
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt