ketvirtadienis, rugpjūčio 5 d.
Koronavirusas padidino odontologinių paslaugų kainą
Alfa.lt

Po karantino lankantis pas odontologus teks mokėti didesnę sumą nei įprastai. Veiklą atnaujinusios privačios klinikos nuo šiol prašo papildomai susimokėti už procedūros metu naudojamas apsaugos priemones. 

Sostinės Švitrigailos odontologijos klinikos atstovas teigė, kad kainos klientams dėl apsirūpinimo apsaugos priemonėmis keisis.

„Pačios paslaugos kaina nesikeičia, tačiau prisidės apsaugos priemonių įsigijimo suma“, – pasakojo jis.

Jo žodžiais, apsaugos priemonės suskirstytos apsaugos lygiais, taigi kaina priklausys nuo jų. Kol kas numanoma, kad vidutinė kaina už jas bus apie 10 eurų, ir tikrai nebus matuojama keliais dešimtimis.

Atstovas sutinka, kad šias priemones galėtų suteikti ir valdžios institucijos, arba taikyti PVM lengvatas joms įsigyti, nes kitu atveju našta perkeliama klientui.

Kelių kitų privačių klinikų administratoriai taip pat teigė, jog privalės imti mokestį už priemones, tačiau tikslių įkainių teigė dar negalintys įvardyti – esą tik pradėjo veikti po karantino.

SAM: viskas priklauso nuo klinikos

Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) atstovai teigė, kad jų pozicija dėl mokesčio už priemones skiriasi priklausomai nuo to, ar klinika yra privati.

Jeigu klinika yra privati, ji pati sprendžia, ar reikia išskirti atskirai ar įtraukti į paslaugų įkainį apsaugos priemones: „Jei kalbame apie privačias įstaigas, kurios neturi sutarties su Teritorine ligonių kasa (TLK), joms negalima drausti prašyti papildomai susimokėti“, – teigia specialistai.

Tačiau jokia gydymo įstaiga, pasirašiusi sutartį su TLK, neturi teisės iš paciento imti jokio mokesčio, susijusio su apsaugos priemonėmis medikams. Kalbama apie valstybines klinikas.

Privalo informuoti pacientus iš anksto

Pasak Vartotojų teisės apsaugos tarnybos (VTAT) specialistų, verslininkui keliama pareiga tinkamai ir aiškiai informuoti vartotoją apie galutinę paslaugos kainą.

„Paslaugoms, kurioms netaikoma valstybinio reguliavimo tvarka, veikia rinkos kainos ir tarifai. Tai reiškia, kad kiekvienas pardavėjas ar paslaugų teikėjas, nustatydamas prekių ar paslaugų kainas, tai daro individualiai – turi pats paskaičiuoti savo paslaugų pelningumą, įvertinti jų konkurencingumą rinkoje bei vadovautis protingumo ir sąžiningumo kriterijais“, – atsakė VTAT specialistai.

Prieš sudarydamas vartojimo sutartį, verslininkas privalo aiškiai ir suprantamai suteikti vartotojui būtiną, teisingą, išsamią ir neklaidinančią informaciją apie parduodamas prekes ir teikiamas paslaugas. Verslininkas, neįvykdęs arba netinkamai įvykdęs pareigą suteikti informaciją vartotojui, turi atlyginti dėl to vartotojo patirtus nuostolius.

Taigi prieš suteikdamas paslaugas pacientui, odontologijos klinika privalo informuoti apie pasikeitusius tarifus.

Alfa.lt naujienų portalas taip pat pateikė klausimus Odontologų rūmams. Sulaukus šios organizacijos pozicijos, publikacija bus papildyta.

2020 05 20 15:38
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt