antradienis, rugpjūčio 3 d.
Koronavirusu persirgęs LNOBT vadovas: sirgau ganėtinai sunkia forma, bet esu sveikas
Alfa.lt

Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro (LNOB) generalinis direktorius Jonas Sakalauskas pirmadienio rytą savo facebook paskiroje pasidalino džiugia žinia: „Pakartotinas COVID-19 testas neigiamas. Esu sveikas“.

„Pagaliau COVID-19 įveiktas. Virusą nugalėjo ir teatro darbuotojai. Persirgau ganėtinai sunkia ligos forma, kas mano amžiuje labai retas atvejis. Labai noriu visiems palinkėti būti sveikiems, saugoti save ir savo artimus. Ypač stiprinti imunitetą, nes visi virusai ir infekcijos kėsinasi į silpnesnius. Covid-19 šalies ir pasaulio mastu greitai nepavyks įveikti, tad reikės susitaikyti su nauja realybe, kad šis virusas dar ilgai bus tarp mūsų“,- facebok paskiroje rašė LNOBT generalinis vadovas.

LNOB teatro direktoriui koronavirusas buvo diagnozuotas rugpjūčio 7 dieną, o pats teatras yra uždarytas nuo rugpjūčio 6 dienos, visi jo darbuotojai, kurių yra 600, sugrįš į teatrą tik epidemiologams leidus bei atlikus COVID-19 testus. Kol kas J. Sakalauskas tikisi, kad teatras jau rugsėjo gale galės pradėti savo darbą.

Žinomas dainininkas J.Sakalauskas ragina nelikti abejingiems ir neignoruoti pandemijos 

„Ši liga tikresnė nei manote ir daliai susirgusiųjų būna rimtų komplikacijų. Džiugu, kad šios ligos gydymo galimybės taip pat sparčiai tobulėja: apie virusą surinkta daug informacijos, pritaikomi efektyvūs gydymo būdai. Panikuoti neverta, nes nežinomybės lieka vis mažiau. Jei jaučiate, pirminius galimus simptomus ir nors truputį įtariate, kad tai gali būti COVID-19, darykitės testus, taip apsaugodami save ir aplinkinius.

Tik visi kartu galime sustabdyti virusą, o ateityje išmokti įveikti kitas negandas. Manau, kad labai daug žmonių net jausdami simptomus nesikreipia į gydytojus, bijo ir ignoruoja ligą bei taip užkrečia kitus. Deja, bet labai daug žmonių neatskleidžia visų turėtų kontaktų, nes nenori ar bijo dėl to, kad bus izoliuoti jų artimieji bei draugai. Patikėkite, niekas nenori būti izoliuotas, o visuomenės neigiama reakcija į susirgusius išgąsdina dalį tų, kurie serga be komplikacijų...

Niekas nekaltas, kad liga yra Lietuvoje. Mes turime su tuo susigyventi, o gyvenimas eina toliau. Gyvenimas nesustoja, o negandų buvo ir bus visada. Tikiuosi, kad ateityje visuomenė bus dar aktyviau testuojama, o testas bus dar greitesnis ir lengviau prieinamas. Tikiuosi, kad mūsų visuomenė neignoruos kitų problemų, kitų ligų ir socialinių aspektų, kurie taip pat buvo, yra ir bus labai pavojingi mums visiems“,- spaudos pranešime tikino J. Sakalauskas.

LNOBT generalinis direktorius tikina, kad teatras jau nebėra viruso židinys 

„Taip pat noriu padėkoti LNOBT kolektyvui, kuris operatyviai susidorojo su iššūkiais. Mūsų teatras jau nėra viruso židinys. LNOBT laikosi ypatingų saugos reikalavimų ir esu įsitikinęs, kad teatre padaryta viskas, kad COVID-19 rizika būtų minimali. Man apmaudu, kad žmonės masiškai eina į prekybos centrus, kavines, barus, o teatrai ir kitos kultūros įstaigos minimos kaip potencialūs „viruso židiniai“, nors užsikrėsti pavojingu virusu galima visur...“,- sako J.Sakalauskas.

2020 08 31 12:34
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt