trečiadienis, liepos 6 d.
Koronavirusui vis dar siaučiant, gripas irgi sugrįžta
BNS
Needpix

Lietuvoje šiuo metu smarkiai auga sergamumas peršalimo ligomis ir gripu, trečiadienį skelbia Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

Jo teigimu, šiuo metu sergamumo rodiklis daugiau nei dvigubai didesnis nei pernai tuo pačiu metu.

Epidemiologų duomenimis, 38-ąją šių metų savaitę, rugsėjo 20–26 d., bendras sergamumo gripu ir peršalimo ligomis rodiklis buvo 72 atvejai 10 tūkst. gyventojų.

Pernai tuo pačiu metu sergamumo rodiklis tesiekė 34,6 atvejo 10 tūkst. gyventojų.

„Lyginant pastarąsias keletą savaičių matyti, kad sergamumas pamažu didėja nuo rugpjūčio pabaigos“, – rašoma pranešime.

NVSC teigimu, išaugęs sergamumas peršalimo ligomis ir gripu siejamas su mokslo metų pradžia ir mokinių grįžimu į mokyklas – vaikai praėjusią savaitę sudarė kiek daugiau nei pusę užregistruotų gripo ir peršalimo ligų atvejų.

Mažiausias sergamumo gripu ir peršalimo rodiklis šių metų 38-ąją savaitę buvo Marijampolės apskrityje, o didžiausias – Alytaus apskrityje.

Epidemiologai primena, kad Lietuvoje gripo sezonas prasideda nuo 40-osios kalendorinės metų savaitės ir trunka iki 20-osios kitų metų kalendorinės savaitės.

Šiuo periodu fiksuojamas didžiausias sergamumas gripu ir peršalimo ligomis, tačiau, pasak specialistų, šiemet sergamumas ėmė didėti itin anksti.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 09 29 19:42
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt