antradienis, liepos 5 d.
Kraujuoja dantenos? 6 produktai, kuriuos reikia įtraukti į savo mitybą
Gražina Vasiliauskienė
Pixabay.com
Sveikos dantenos

Kraujuojančios dantenos gali būti prasidedančios parodontozės požymis. Jei problema dar nėra tokia rimta ir tik retkarčiais pastebite kraują valydamiesi dantis, tai priežastis gali būti pavasarį nusilpęs organizmas. Atkreipkite dėmesį į savo mitybą.

Vitamino C turintys produktai

Vitamino C trūkumas labai dažnai pasireiškia dantenų kraujavimus. Valgykite kuo daugiau citrusinių vaisių, kopūstų, brokolių.

Abrikosai

Kita dantenų kraujavimo priežastis gali būti vitamino A trūkumas. Optimalus beta-karotino, kuris organizme virsta vitaminu A, šaltinis yra abrikosai, špinatai ir morkos.

Pienas

Kad dantenos būtų stiprios, reikia nuolat papildyti kalcio atsargas organizme. Pienas ir jo produktai padės atlikti šią užduotį.

Žalios daržovės

Kramtydamas žalias daržoves žmogus pagerina kraujo cirkuliaciją burnoje ir tuo pačiu sustiprina dantenas. Labai svarbu kasdien valgyti salotų ar garnyrą iš žalių daržovių.

Agurkai

Agurkai padeda išsaugoti rūgščių ir šarmų pusiausvyrą burnos ertmėje ir skatina žaizdų gijimo procesus. Stenkitės prie kiekvieno patiekalo pridėti po kelis griežinėlius agurko. Tai padės jums išsaugoti sveikas dantenas.

Spanguolės

Spanguolės yra efektyvi priemonė kovojant su dantenų kraujavimu. Šios uogos pasižymi bakterijas naikinančiomis savybėmis. Jos išvalo dantenas nuo bakterijų pertekliaus. Naudinga gerti spanguolių sultis.

2021 09 17 07:43
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt