trečiadienis, liepos 15 d.
Laikai save stora – kenki figūrai!
tiesa.com

„Ach, kokia aš stora, sveriu jau 54 kg!“, – dejuoja kai kurios merginos. Kaip rodo neseniai atlikti tyrimai, jei nenori iš tiesų sustorėti, jos turėtų kuo skubiau keisti savo požiūrį į savo pačių kūną.

Pasirodo, jaunosios damos, kurios perdėtai vertina ir akcentuoja savo figūros trūkumus, svorio priauga dvigubai greičiau nei tos, kurios šiuo klausimu nesikarščiuoja ir taip neišgyvena dėl savo figūros. Norvegijos mokslininkai atrado, kad 60 proc. merginų, ankstyvoje jaunystėje laikiusių save storulėmis, nors buvo normalaus svorio, perkopusios 20-metį iš tiesų ima tukti.

O iš tų, kurios į savo figūrą nežvelgė taip kritiškai, antsvorio „prikaupia“ tik 30 proc. merginų. Tyrėjų nuomone, toks efektas – tai streso pasekmė: nepatenkintas savo kūnu žmogus dažniau maitinasi nenuosekliai – tai būna ilgiau nevalgęs, tai išmėgina griežtas dietas ir taip galiausiai tik pagreitina riebalų atsargų kaupimąsi.

Išvados buvo padarytos apklausus 1200 jaunuolių ir merginų. Į anketos klausimus tyrimo dalyviai atsakinėjo būdami 13–19 metų ir po to – jau prabėgus 11 metų. Įdomu tai, kad vaikinų antsvoris ir jų kritiška pažiūra į savo kūną buvo mažiau tarpusavyje susiję: laikui bėgant antsvorio sukaupia 60 proc. savo kūnu nepatenkintų jaunuolių ir 50 proc. savo kūnu patenkintų jaunuolių. Bet vyrai, kaip žinia, apskritai mažiau rūpinasi savo išvaizda nei moterys.

Seksuali, bet nepasitikinti savimi?

avo seksualumą dailiosios lyties atstovės įsisąmonina sulaukusios 28 metų. Tai nustatė Europos sociologai, atlikę 2000 įvairaus amžiaus moterų apklausą. Baigdamos trečiąją dešimtį absoliuti dauguma moterų patenkintos ir savo kūno formomis, ir veido bruožais.

Tačiau netgi tai joms nepadeda kaip reikiant pasitikėti savimi – pasitikėjimo savo jėgomis piką moterys pasiekia tik sulaukusios brandesnio 32 metų amžiaus. Iš dalies šis bruožas ima keisti jų ankstesnį seksualumą.

Sociologai taip pat išsiaiškino, kad moterys savo patraukliausiu veido bruožu laiko akis. Tai patvirtino net 23 proc. apklaustųjų moterų. 20 proc. kaip didžiausią savo kūno „vertybę“ nurodė krūtis. Trečioje vietoje atsidūrė protas, jį svarbiausiu savo ginklu laiko 13 proc. moterų. Be to, paaiškėjo, kad silpniausia moterų vieta – kojos. Net 41 proc. moterų jas norėtų turėti gražesnes.

2012 08 18 09:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt