pirmadienis, spalio 26 d.
Lietuvos ir kurdų mokslininkai: rutininiai vaikystės skiepai gali vaikus apsaugoti nuo koronaviruso
Alfa.lt

Grupė Lietuvos ir kurdų mokslininkų iškėlė hipotezę, kad tymų, parotito ir raudonukės (MMR) vakcina galėtų apsaugoti vaikus nuo „Covid-19“. Apsauga nuo viruso, būtų laikina, apie 15-20 metų.

Vaikai koronavirusu serga rečiau, nei suaugę žmonės, taip pat jų ligos forma yra lengvesnė, nei vyresnių žmonių. Mokslininkai norėdami išsiaiškinti, kodėl taip yra iškėlė hipotezę - mažesnį vaikų sergamumą gali lemti rutininiai vaikystės skiepai nuo MMR.

Šią hipotezę mokslininkai grindžia atrastų 30 aminorūgščių pėdsakų sekų panašumu tarp koronaviruso, tymų ir raudonukės virusų baltymų. Siekdami hipotezės pagrindimo mokslininkai turės atlikti eksperimentinę analizę:

„Mes esame pirmoji grupė, pasiūliusi vaikų apsaugą naudojant MMR vakciną“, - sako profesorius Rimantas Kodžius.


Mokslininkai teigia, kad ši vakcina organizme turėtų veikti apie 15-20 metų, vėliau atsparumas nuo Covid-19 viruso išnyks. Taip yra, nes kiekvieno žmogaus organizmas kovodamas su svetimkūniais gamina antikūnius. Tad vaikystėje paskiepijus vaiką jis įgauną stiprų imunitetą, kuris vėliau silpsta.

Pasauline Covid-19 viruso pandemija sirgo apie 12 mln. žmonių. Šis virusas jau pareikalavo daugiau nei 500 tūkst. gyvybių:

„Net ir šiuo neapibrėžtu laikotarpiu, pasaulį užvaldžius koronaviruso pandemijai, bendradarbiavimas duoda rezultatų. Prieinamas telefono ryšys, internetas, todėl darbai ir įvairių projektų vystymas įmanomas ir nekeliaujant“, – sakė R. Kodžius.

Šį tyrimą atlieka Kauno technologijos universiteto (KTU), bei Irake įsikūrusio Charmo universiteto mokslininkai.

2020 07 22 09:37
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt